W meczu 5. kolejki Ligi Narodów Ligi D grupy 3, Azerbejdżan pokonał Wyspy Owcze 2:0. To zwycięstwo nie dało im jednak pozycji lidera, bo Kosowo pokonało Maltę.

Mecz pomiędzy Azerbejdżanem a Wyspami Owczymi był bardzo ważny dla obu drużyn, gospodarze zajmowali drugie miejsce w grupie 3 Ligi  D z dorobkiem 6 punktów, Wyspy Owcze zajmują trzecie miejsce, a ich dorobek punktowy to 4 punkty, gospodarze przy ewentualnej wygranej mogliby wskoczyć nawet na pierwsze miejsce. Jeśli spotkanie zakończyłoby się zwycięstwem Wysp Owczych, to goście mogą być na drugim miejscu.

Od początku meczu przewagę mieli gospodarze, którzy pierwszy groźny strzał oddali w 7. minucie. Araz Abudllajew strzelał z rzutu wolnego, ale Gunnar Nielsen popisał się świetną interwencją. Kolejna okazja gospodarzy już zakończyła się golem. Dimitrij Nazarow uderzył sprzed pola karnego, a tam niefortunnie do własnej bramki trafił Sonni Nattestad. Po upływie dwóch kwadransów było już 2:0. Tym razem gola cudownym uderzeniem z dystansu zdobył Mahir Madatow.

Chwilę później mogło być już 3:0, lecz Rufat Dadaszow główkował minimalnie niecelnie i do przerwy Azerbejdżan prowadził z Wyspami Owczymi 2:0.

Druga połowa już nie miała takiego tempa jak pierwsza i pierwsze uderzenie zobaczyliśmy dopiero w 85. minucie, z dystansu strzelał Mirabdulla Abassow, ale Nielsen pewnie chwycił futbolówkę.  Jeszcze w doliczonym czasie na strzał zdecydował się Nazarow, lecz to uderzenie nie zagroziło bramce Wysp Owczych i ostatecznie Azerbejdżan pokonał Wyspy Owcze 2:0 jednak to zwycięstwo nie dało im pozycji lidera, ponieważ Kosowo pokonało na wyjeździe Maltę 5:0.

Azerbejdżan – Wyspy Owcze 2:0 (2:0)