Arjen Robben zakończył karierę

Po blisko dwóch dekadach gry na najwyższym poziomie, Arjen Robben zdecydował się zawiesić buty na kołku.

espn.com

Arjen Robben zakończył piłkarską karierę. Holender o swojej decyzji poinformował w czwartkowe popołudnie.

30 czerwca Robbenowi wygasł kontrakt z Bayernem Monachium. Od jakiegoś czasu było jasne, że nie zostanie on przedłużony, ale sporo mówiło się o ofertach dla Holendra, napływających chociażby z Chin, MLS czy rodzimej ligi. W czwartek 35-latek poinformował jednak o zakończeniu przygody z piłką.

Po moim ostatnim meczu w barwach Bayernu miałem sporo czasu na przemyślenia. Myślałem o swojej przyszłości bardzo dużo w ciągu ostatnich tygodni i postanowiłem zakończyć karierę zawodowego piłkarza. To bez wątpienia najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć podczas całej mojej kariery. – stwierdził Robben.

Arjen Robben zaczynał swoją przygodę z futbolem w FC Groningen. Następnie reprezentował barwy PSV Eindhoven, Chelsea i Realu Madryt, a od 2009 roku był zawodnikiem Bayernu Monachium. To właśnie z Bawarczykami święcił największe triumfy w swojej karierze, wygrywając chociażby Ligę Mistrzów w 2013 roku. Rozegrał także 96 meczów dla reprezentacji Holandii, strzelając w nich 37 goli. Z kadrą Oranje zdobył wicemistrzostwo świata w 2010 roku oraz brązowy medal mundialu cztery lata później.

Źródło: goal.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *