Oficjalnie: Robben zakończył karierę

Piękna kariera 37-letniego skrzydłowego dobiegła końca. Holender za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zawieszeniu butów na kołku.

Robben podczas swojej piłkarskiej kariery wygrał niemal wszystkie możliwe tytuły. By zamknąć swoją piękną karierę klamrą, po odejściu z Bayernu Monachium przeniósł się do swojego pierwszego klubu, FC Groningen. Tamże wielokrotnie pauzował przez urazy, które ostatecznie zmusiły go do ogłoszenia przejścia na emeryturę.

Drodzy piłkarscy przyjaciele, postanowiłem zakończyć aktywną karierę piłkarską. To był dla mnie bardzo trudny wybór. Chciałbym wam bardzo podziękować za całe serdeczne wsparcie – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Holender grał w pięciu europejskich zespołach – FC Groningen, PSV Eindhoven, Chelsea, Realu Madryt oraz Bayernie Monachium. Znany był ze swoich słynnych zejść z boku boiska do środka i pięknych strzałów lewą nogą. To zagranie stało się jego znakiem firmowym. W zawodowej karierze Robben rozegrał ponad 614 meczach klubowych oraz 96 razy przywdziewał barwy “Oranje”. Łącznie w swoim dorobku ma 246 goli oraz 200 asyst. Tym samym zdobył aż 30 trofeów, a dodatkowo w każdym kraju, w którym występował, zdobył krajowy tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x