Leicester osłabia ligowego rywala

Leicester wzmacnia ofensywę. Ich nowym zawodnikiem zostanie Ayoze Perez z Newcastle United.

fot. eurosport.co.uk

Sytuacja Newcastle United wciąż się pogarsza. Najpierw odszedł Rafa Benitez, teraz jedna z gwiazd Srok – Ayoze Perez, wzmocni Leicester City.

Choć Leicester City nie podało kwoty za swój najnowszy nabytek, to prawdopodobnie będą to około 34 miliony euro. Tyle ma wynosić klauzula odstępnego za Ayoze Pereza. Hiszpan stałby się wówczas najdroższym transferem Lisów. Obecny lider – Islam Slimani, w 2016 roku kosztował Leicester 28 milionów funtów. Perez podpisał z klubem z King’s Power Stadium 4-letnią umowę.

Ayoze Perez spędził w Newcastle 5 lat. Przyszedł do Srok w 2014 z CD Tenerife, którego jest wychowankiem. Kosztował wówczas 2 miliony euro. W barwach Newcastle wystąpił łącznie w 195 meczach, strzelił 48 bramek i asystował 17 razy. Ostatni sezon dla 25-latka był bardzo udany. W 41 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach strzelił 13 bramek i czterokrotnie asystował. Perez jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Może grać na “10”, obu skrzydłach, na szpicy, jak i jako cofnięty napastnik (jego nominalna pozycja). W zeszłym sezonie najlepiej sobie radził na prawej flance. Tam strzelił 11 ze swoich 13 bramek.

Klub chce się rozwijać jak najbardziej może i to jest coś, co lubię. Rozmawiałem o tym z menedżerem, ponieważ było to dla mnie ważne. Bardzo mi to pomogło, gdy podejmowałem decyzję o przyjściu tutaj – powiedział nowy nabytek mistrzów Anglii z sezonu 15/16, cytowany przez oficjalną stronę internetową Leicester City.

Myślę, że Ayoze będzie wspaniałym dodatkiem do drużyny. Jest szybki, jest dobrym snajperem i ma doświadczenie w Premier League. Sądzę, że jest on piłkarzem, który zadowoli naszych kibiców. Moim zdaniem, jego styl świetnie wpasuje się w Leicester – skomentował transfer Brendan Rodgers – menedżer Lisów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *