https://hungarytoday.hu/

Kolejny dzień to kolejny stadion, jaki zaprezentujemy Państwu przed najbliższymi Mistrzostwami Europy, które nadchodzą wielkimi krokami. Tym razem przyjrzymy się dokładnie domowemu obiektowi reprezentacji Węgier, a mianowicie Puskas Arenie nazwanej na część najwybitniejszego węgierskiego piłkarza.

Puskás Arena Budapest - Dynamic Tours DMC Budapest

Puskas Arena zalicza się do grona nowszych obiektów z puli EURO 2020. Decyzję o rozpoczęciu prac budowlanych związanych ze stadionem podjęto w 2017 roku. Trwała ona mniej więcej 2 lata, albowiem oficjalne otwarcie nastąpiło dwa lata później – w roku 2019. Jako otwarcie zorganizowano tutaj towarzyską konfrontację naszych bratanków z Urugwajem, w której góra byli goście wygrywając 2:1 po trafieniach Cavaniego i Rodrigueza.

Misterne plany związane z organizacją poszczególnych imprez na stadionie pokrzyżowała pandemia COVID-19, która storpedowała niemalże cały rok 2020 pod kątem organizacji imprez masowych. Węgry były jednak jednym z pierwszych państw, które zdecydowało się luzować obostrzenia pandemiczne również w kontekście imprez sportowych. Dzięki temu również na Puskas Arenie udało się zorganizować ubiegłoroczny Superpuchar Europy pomiędzy Bayernem Monachium a Sevillą. Spotkanie, w którym Bawarczycy triumfowali 2:1 zdobywając trofeum z perspektywy trybun oglądało ponad 15 000 widzów. Był to pierwszy mecz europejskich rozgrywek, który został rozegrany przy udziale fanów od momentu rozpoczęcia pandemii.

Codzienność na stadionie wypełnia reprezentacja Węgier, która rozgrywa tu swoje mecze domowe, do których zalicza się chociażby batalia z Polską rozegrana w marcu. Stadion jest nastawiony również pod organizowanie licznych koncertów i innych wydarzeń kulturowych, jednakże na to Węgrzy będą musieli jeszcze trochę poczekać ze względu na obostrzenia. Oprócz zeszłorocznego Superpucharu, kolejnym meczem o europejskie trofeum, jaki zostanie tu rozegrany będzie przyznany Budapesztowi finał Ligi Europy zaplanowany na 2023 rok.

Na EURO 2020 Budapeszt będzie odpowiedzialny za cztery mecze. Dwa z nich będą spotkaniami reprezentacji naszych bratanków, która rozegra tu swoje starcia z Francuzami oraz Portugalczykami odpowiednio 15 i 19 czerwca. Swój trzeci mecz, z Niemcami, Węgrzy zagrają bowiem na terenie naszych zachodnich sąsiadów – Alianz Arenie w Monachium. Ponadto pojawi się tu też mecz grupowy Francji i Portugalii oraz jedno ze spotkań 1/8 finału.

Puskás Arena Budapest - Dynamic Tours DMC Budapest


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *