Amkar Perm wznawia działalność

Piłka

Zdjęcie: Pixabay.com

Amkar Perm nie otrzymał licencji na grę w rosyjskiej Ekstraklasie na sezon 2018/19 i w zasadzie wtedy klub przestał istnieć. Po trzech latach od rozwiązania, Amkar ma wznowić swą działalność.

W przeszłości klub prowadził doskonale znany kibicom Legii i nie tylko, Stanisław Czerczesow. Trenował wtedy nawet polskiego zawodnika, Janusza Gola. Jak sam Polak wspomina, odejście trenera do Dinama Moskwa, nieco go podłamało. Rosyjski klub w 2016 roku przestał wypłacać wypłaty swoim zawodnikom, ponieważ już wtedy rozpoczęły się problemy finansowe

Ostatnie dwa lata były trudne. Klub borykał się z problemami finansowymi, co odbijało się na naszych wynikach. A Amkar mniej lub bardziej musiał do samego końca walczyć o utrzymanie – mówił w wywiadzie Janusz Gol.

Brak licencji na sezon 2018/19 spowodował rozwiązanie klubu.

Teraz, Amkar Perm został zarejestrowany i prezes drużyny Walerij Czuprakow, robi wszystko by jego piłkarze od przyszłego sezonu grali w trzeciej lidze rosyjskiej.

Kraj Permski od jakiegoś czasu ma wykupione prawa do nazwy “Amkar” i od początku 2020 roku poszukiwali sponsorów, podpisując przy okazji kilka umów.

Władze “nowego” Amkaru Perm według oficjalnego komunikatu zamierzają uformować skład, jak i sztab trenerski.

Źródło: transfery.info


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *