Aleksander Ceferin oburzony na włoskich i hiszpańskich kibiców przy zatrzymaniu Super Ligi

Ceferin

fot. Aleksander Ceferin / skysports.com


Aleksander Ceferin zaatakował włoskich i hiszpańskich kibiców, twierdząc, że nie pomogli przy zatrzymaniu projektu Super Ligi.

Kiedy w kwietniu 2021 roku uruchomiono Super Ligę przez 12 klubów, w tym Juventus, Inter i Mediolan, to piłkarscy kibice nie ukrywali oburzenia. Miało zniszczyć to, co najlepsze w europejskich rozgrywkach klubowych.

Zwłaszcza angielscy kibice protestowali na ulicach przed swoimi klubami, które szybko wycofały się z pomysłu. Prezydent UEFA skrytykował przede wszystkim fanów z Włoch i Hiszpanii, którzy nie wpłynęli w ten sam sposób.

Są tacy, którzy starają się trochę bardziej zaspokoić swoje ego, ale i tak to nigdy nie zadziała. Kiedy prowadzili z nami wojnę, kibice angielscy pomagali nam, podczas gdy Włosi i Hiszpanie nic nie robili – stwierdził Ceferin.

Nie potrzebowaliśmy wsparcie ze strony niemieckich ani francuskich kibiców, ponieważ ich kluby nie brały udziału w rozgrywkach – dodał.

Premier League jest inna, ma wspaniałą tradycję. Pieniędzy jest więcej, ale kiedy europejskie rozgrywki stają się silniejsze, mniej mówi się o ligach. We Włoszech jest większa konkurencja, ale kluby nie są silne finansowo – uważa.

Juventus jest jednym z trzech klubów obok Realu Madryt i Barcelony, który nadal pozostaje przywiązany do projektu Super Ligi, mając nadzieję, że ujrzy on światło dzienne w przyszłości – podsumowuje Słoweniec, który od 2016 roku przewodzi w UEFA.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.