Ahmed Musa blisko Premier League

uefa.com

Już w następnym tygodniu, Ahmed Musa ma zostać przedstawiony jako nowy zawodnik West Bromwich Albion. Nigeryjczyk czeka obecnie na wydanie mu stosownej wizy, aby mógł legalnie wjechać na teren Wielkiej Brytanii. 

Kapitan reprezentacji Nigerii, postanowił zakończyć współpracę z saudyjskim Al-Nassr. Głównym powodem takiej decyzji były problemy z aklimatyzacją. Dodatkowo aż dwukrotnie nie został dopuszczony do udziału w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

28-latek od października pozostawał bez kontraktu i chciał wrócić do poważnej piłki. Priorytetem miały być dla niego oferty z Premier League. Przypomnijmy, że Musa występował już w lidze angielskiej. Było to w sezonie 2016/2017, gdy reprezentował barwy Leicester City. Niestety przygoda z Lisami zakończyła się dość szybko, ze względu na jego nieskuteczność. W 32. meczach zdobył zaledwie 4. gole. Od napastnika wymagamy większej skuteczności niż sporadyczne zapisywanie się na liście strzelców.

W ostatnim czasie z nigeryjskim zawodnikiem skontaktowało się kilka klubów Premier League. Były to West Bromwich Albion, Wolverhampton oraz szukające napastnika Fulham. Jak donosi „Daily Mail”, Musa zdecydował się na przenosiny do drużyny Kamila Grosickiego i swojego rodaka, Semi Ajayi’ego.

WBA wystąpiło już o wizę dla napastnika. Gdy takowa zgoda zostanie wydana, Musa niezwłocznie uda się do Wielkiej Brytanii, aby przejść testy medyczne. Kontrakt z zawodnikiem ma zostać podpisany do końca obecnego sezonu.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *