Waldemar Fornalik po okresie przygotowawczym: Z dużym optymizmem przystąpimy do rozgrywek

Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice zakończył już swój obóz przygotowawczy w Turcji. Szkoleniowiec gliwiczan, Waldemar Fornalik, nie krył swojego zadowolenia po zgrupowaniu.

– Z pewnością było to bardzo udane zgrupowanie. Najważniejsze jest to, że praktycznie nie mamy kontuzji. Trenowaliśmy na bardzo dobrych boiskach, warunki pobytowe w Turcji zawsze były zawsze na najwyższym poziomie – powiedział Fornalik.

– Zawodnicy pracowali bardzo solidnie i sumiennie. Z dużym optymizmem będziemy mogli przystępować do rozgrywek Ekstraklasy. Natomiast zobaczymy, jakie warunki zastaniemy w Polsce po przyjeździe, bo to jest też bardzo ważne – dodał.

– W Turcji wypracowaliśmy określoną formę i teraz istotne jest tego nie zgubić w trudnych warunkach po powrocie ze zgrupowania – tłumaczył szkoleniowiec Piasta.

Fornalik odniósł się również do ostatniego sparingu podczas zgrupowania w Antalyi. Jego podopieczni poradzili sobie z serbskim zespołem FK Proleter (4:1).

– Był to pożyteczny sprawdzian. Dyktowaliśmy warunki, prowadziliśmy grę szczególnie w pierwszej połowie. Trzeba sobie to powiedzieć, że nie był to słaby przeciwnik, który potrafił się zorganizować w grze defensywnej, a my zdołaliśmy wykorzystać słabsze momenty gry drugiej strony, stąd wysoka wygrana, a mieliśmy też jeszcze swoje sytuacje do podwyższenia wyniku. Uważam, że był to bardzo dobry sprawdzian, a drużyna znajduje się w dobrej formie – skomentował doświadczony szkoleniowiec.

Źródło: piast-gliwice.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *