Carabao Cup: Arsenal rozgromił rywala z Championship i pewnie awansował do 1/16

źródło: twitter.com/Arsenal

W meczu 1/32 finału Carabao Cup West Bromwich Albion przegrał z Arsenalem 0:6. Bohaterem meczu został Pierre Emerick Aubameyang, który popisał się hattrickiem.

Kanonierzy fatalnie rozpoczęli najnowszy sezon Premier League, ale i tak byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu Carabao Cup z West Bromiwch Albion. Mikel Arteta postanowił wystawić na dzisiejsze starcie najmocniejszy skład, natomiast drużyna z Championship wyszła rezerwami, więc każdy inny wynik niż wygrana Arsenalu byłaby sensacją.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 10. minucie sprzed pola karnego strzelał Tom Fellows, ale świetną interwencją popisał się Aaron Ramsdale. Chwilę później odpowiedzieli Kanonierzy i od razu wyszli na prowadzenie. Bukayo Saka przejął futbolówkę przed polem karnym rywali, popędził z nią w szesnastkę, uderzył, bramkarz gospodarzy odbił ją wprost pod nogi Pierre Emericka Aubameyanga, a Gabończyk bez problemu trafił do pustej bramki. Później grą trochę się uspokoiła i wydawało się, że do przerwy już żadne bramki nie padną. Podopieczni Mikela Artety zadali jednak jeszcze dwa ciosy w doliczonym czasie gry. Najpierw na 2:0 ponownie trafił Aubmeyang, później zanotował asystę, a Alexa Palmera pokonał Nicolas Pépé. Do szatni The Gunners schodzili z okazałym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił. Nadal przewagę miał Arsenal i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Udało się to w 50. minucie. Martin Odegaard kapitalnie podał piętą do Bukayo Saki, ten wyszedł sam na sam z Palmerem i bezlitośnie go pokonał. Kanonierzy chcieli sobie dziś postrzelać, bo w pierwszych meczach Premier League im się to nie udało, więc nie zadowolili się czteroma golami. W 62. minucie padł więc piąty gol, Ainsley Maitland Niles kapitalnym podaniem obsłużył Aubameyanga, ten dryblingiem minął defensora i efektownym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Mikel Arteta chciał również żeby pierwsze minuty w tym sezonie rozegrał Alexandre Lacazette. Francuz zmienił Granita Xhake i moment później odwdzięczył się golem na 6:0. Napastnik dostał świetnie podanie od Pépé i plasowanym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Ostatecznie bramka Francuza ustaliła wynik spotkania. Arsenal rozgromił rywala z Championship i bez problemu awansował do 1/16 finału Carabao Cup.

Arsenal dziś wreszcie dał powody do radości swoim kibicom. Oczywiście warto pamiętać, że rywal był z ligi niżej, a także wystawił głębokie rezerwy. Mikel Arteta dał zagrać jednak pierwszemu garniturowi, bo chciał, żeby zespół wreszcie mógł poczuć pewność siebie, strzelić kilka goli i poprawić morale przed spotkaniem z Manchesterem City. To zostało wykonane w stu procentach, ale w sobotę The Gunners na pewno nie będą faworytem i będą mieli zdecydowanie trudniejszą przeprawę.