Oficjalnie: Rewolucja personalna w klubie Krzysztofa Piątka. Hertha Berlin zwolniła trenera i dyrektora sportowego

Bruno Labbadia został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Herthy Berlin. Z klubem ze stadionu Olimpijskiego pożegnał się również dyrektor sportowy, Michael Preetz.

54-latek funkcję pierwszego szkoleniowca Herthy Berlin piastował od kwietnia 2020 roku. Niemiec stołeczny zespół poprowadził w 28 spotkaniach, z których osiem wygrał, sześć zremisował i poniósł czternaście porażek. Decyzja o zwolnieniu motywowana jest fatalnymi wynikami drużyny w ostatnim czasie. Zespół Krzysztofa Piątka odniósł cztery zwycięstwa w ostatnich osiemnastu meczach i zajmuje odległe, 14. miejsce w tabeli.

Chcielibyśmy podziękować Labbadii za współpracę. Znajdujemy się w bardzo trudnym położeniu i po przeanalizowaniu naszej sytuacji podjęliśmy decyzję o daniu zespołowi nowego impulsu, w postaci zmiany trenera – skomentował prezes zarządu Carsten Schmidt.

Z klubem ze stadionu Olimpijskiego pożegnał się również Michael Preetz, który związany był z Herthą przez prawie 25 lat, najpierw jako piłkarz, a później jako dyrektor sportowy. – Jestem wdzięczny za to, że mogłem tutaj grać i pracować. To były bardzo intensywne lata, ze wszystkimi wzlotami i upadkami. W tym czasie starałem zrobić się wszystko, aby Hertha była klubem, do którego  – jestem co do tego przekonany – należy przyszłość – powiedział Niemiec, w rozmowie z oficjalną stroną Herthy.

Nowym dyrektorem sportowym stołecznego klubu został Arne Friedrich, były piłkarz m.in. Herthy Berlin, Wolfsburga, czy Chicago Fire. 41-latek jest brązowym medalistą mistrzostw świata 2006 i wicemistrzem Europy 2008.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *