26 zawodników na EURO? To całkiem prawdopodobne

źródło: laczynaspilka.pl

“The Times” poinformowało dzisiaj o tym, że UEFA rozważa powiększenie kadr na EURO 2020. Zamiast 23 zawodników, których na dzień dzisiejszy można zabrać na  turniej, selekcjonerzy mieliby dostać do dyspozycji 26 graczy.

Zmiana ta ma być rozważana głównie poprzez komplikacje jakie niesie za sobą dobiegający końca sezon. Zawodnicy rozgrywają w nim wiele spotkań na różnych frontach, a ich natężenie jest dosyć spore. Wiele drużyn, zwłaszcza tych czołowych rozgrywa mecze co 3 lub 4 dni, a zawodnicy, którzy grają w tych klubach najwięcej minut są najzwyczajniej w świecie zmęczeni.

Czasu na odpoczynek i regenerację po zakończeniu sezonu piłkarze nie będą mieli zbyt wiele. Pod koniec maja rozpoczynają się zgrupowania przed mistrzostwami, na które wielu zawodników przyjedzie świeżo po zakończeniu sezonu klubowego. Jego koniec w wielu ligach nastąpi w przedostatni weekend maja.

Zaraz później zespoły rozpoczną zgrupowania, podczas których reprezentacje rozegrają mecze towarzyskie. W przypadku Polaków będą to mecze z Rosją i Islandią, które rozegramy odpowiednio 1 i 8 czerwca. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca meczem Włochy – Turcja w Rzymie, a dla Polaków trzy dni później – 14 czerwca w konfrontacji ze Słowacją w Sankt-Petersburgu.

Jak informuje “The Times” UEFA oficjalną decyzją poda jeszcze w tym tygodniu.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *