Mintzlaff nt. Nagelsmanna: Mieliśmy bardzo otwartą rozmowę
Bayern Monachium ogłosił dzisiaj oficjalnie, że zespół od nowego zespołu przejmie Julian Nagelsmann. "Bild" zdradza kulisy negocjacji "Bawarczyków" z RB Lipsk.
Mówi się, że RB Lipsk zarobi na transferze szkoleniowca nawet 20-30 milionów euro za przedwczesne rozwiązanie kontraktu. Jego aktualna umowa z klubem ze wschodnich Niemiec miała obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.
- Po meczu ze Stuttgartem miałem pierwszą rozmowę z Ollim (Mintzlaffem), a także pierwszy kontakt z Bayernem. Z kolei w niedzielę pozostały ostatnie szczegóły do wyjaśnienia między mną a Bayernem - przyznał Nagelsmann, cytowany przez "Bilda".
- Julian zwrócił się do mnie, że chce spełnić swoje życiowe marzenie. Mieliśmy bardzo otwartą rozmowę. Postawiliśmy dwa warunki - wysoka opłata transferowa i to, że wszystko zostanie rozwiązane w kilka dni. Mieliśmy nadzieję, że nasze warunki nie zostaną spełnione. Jednak Bayern zdecydował się na taki krok. Postanowiliśmy więc - nawet w czasach pandemii - zgodzić się - tłumaczy z kolei Oliver Mintzlaff, prezes RB Lipsk.
Prezentacja Nagelsmanna w roli nowego szkoleniowca Bayernu będzie miała miejsce na początku lipca. Z klubem z Allianz Arena związał się do 2026 roku.
Źródło: Bild, Gabriel Stach, Die Roten
-

AktualnościArsenal zremisował 1:1 z Atletico Madryt – rzut karny Viktor Gyökeresa, rewanż w Londynie otwartyNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:40
-


AktualnościAchraf Hakimi nie zagra w rewanżu z Bayernem – kontuzja uda wyklucza obrońcę PSGNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:02
-


AktualnościCristiano Ronaldo 970. gol przyczyną zwycięstwa Al-Nassr 2:0 nad Al-Ahli – drużyna o krok od mistrzostwaNowacki / 30 kwietnia 2026, 11:29
-


AktualnościVítor Pereira: Nie chcę pomnika, chcę europejskiego triumfu – Nottingham Forest przed półfinałem Ligi Europy z Aston VilląNowacki / 30 kwietnia 2026, 11:05
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Atlético - Arsenal (29.04.2026)Nowacki / 29 kwietnia 2026, 20:00
-

AktualnościIturralde: rzut karny dla Bayernu przeciwko PSG był błędem. Kontrowersje po meczu 5:4 w ParyżuNowacki / 29 kwietnia 2026, 13:28
































