Mintzlaff nt. Nagelsmanna: Mieliśmy bardzo otwartą rozmowę

Julian Nagelsmann

Zdjęcie: twitter.com/RBLeipzig_EN

Bayern Monachium ogłosił dzisiaj oficjalnie, że zespół od nowego zespołu przejmie Julian Nagelsmann. “Bild” zdradza kulisy negocjacji “Bawarczyków” z RB Lipsk.

Mówi się, że RB Lipsk zarobi na transferze szkoleniowca nawet 20-30 milionów euro za przedwczesne rozwiązanie kontraktu. Jego aktualna umowa z klubem ze wschodnich Niemiec miała obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.

– Po meczu ze Stuttgartem miałem pierwszą rozmowę z Ollim (Mintzlaffem), a także pierwszy kontakt z Bayernem. Z kolei w niedzielę pozostały ostatnie szczegóły do wyjaśnienia między mną a Bayernem – przyznał Nagelsmann, cytowany przez “Bilda”.

– Julian zwrócił się do mnie, że chce spełnić swoje życiowe marzenie. Mieliśmy bardzo otwartą rozmowę. Postawiliśmy dwa warunki – wysoka opłata transferowa i to, że wszystko zostanie rozwiązane w kilka dni. Mieliśmy nadzieję, że nasze warunki nie zostaną spełnione. Jednak Bayern zdecydował się na taki krok. Postanowiliśmy więc – nawet w czasach pandemii – zgodzić się – tłumaczy z kolei Oliver Mintzlaff, prezes RB Lipsk.

Prezentacja Nagelsmanna w roli nowego szkoleniowca Bayernu będzie miała miejsce na początku lipca. Z klubem z Allianz Arena związał się do 2026 roku.

Źródło: Bild, Gabriel Stach, Die Roten


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *