Skuteczna Arka wypunktowała Wisłe

Natalia Sularz

W drugim meczu ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia wygrała u siebie 3:1 z Wisłą Kraków. Początek spotkania zwiastował inny obrót spraw. To właśnie Wisłą dominowała i szybko strzeliła piękną bramkę, której autorem był Patryk Małecki. Arka na tle Białej Gwiazdy wyglądała bardzo słabo, bez jakiegokolwiek pomysłu na grę. Gol Rafała Siemaszki z 34 minuty, który Arka zdobyła praktycznie z niczego tchnął w Gdynian nowe życie. Cztery minuty później to Arka Gdynia za sprawą Yanica Sambei prowadziła. Druga połowa to lepsza gra Arki, o wiele. Więcej biegania, walki i podań. To zaprocentowało trzecią bramką dla Gdynian, strzeloną przez Rubena Jurado. Tak też zakończył się ten mecz. Wisła wyglądała momentami o niebo lepiej, ale nie potrafiła tego przełożyć na bramki i to się zemściło.

Arka Gdynia 3:1  Wisła Kraków
34’ Rafał Siemaszko, 38’ Yannick Sambea, 81’ Ruben Juardo|5’ Patryk Małecki

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 33.Zbozień 29.Marcjanik, 28.Helstrup(46’ 3.Sobieraj), 17.Marcjanik, 4.Sołdecki, 14.Nalepa(90’ 10.Szwoch), 21.Sambea, 8.Da Silva, 13.Piesio, 11.Siemaszko(70’ 9.Juardo)

Skład Wisły Kraków: 22.Buchalik, 19.Cywka, 32.Gonzalez(72’ 8.Halilović), 6.Głowacki, 4.Sadlok, 7.Llonch, 15.Arsenić, 9.Boguski(60’ 11.Imaz) 11., 70.Ze Manuel(60’ 77.Kostal), 88.Małecki, 10.Carlitos

Żółte kartki: 49’ Siemaszko, 49’ Da Silva, 64’ Piesio, 84’ Nalepa | 40’ Gonzalez, 89’ Głowacki

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Bartosz Frankowski