Miedź utrzymuje się na szczycie

W ostatnim piątkowym meczu 8. kolejki Nice I ligi liderująca Miedź Legnica po szalonej końcówce wygrała 2-1 z Bytovią Bytów i utrzymała się na pozycji lidera.

Ten mecz uznawano za hit tej kolejki spotkań Nice I ligi. Od pierwszych minut na boisku obserwowaliśmy dużo walki. Więcej z gry mieli gospodarze. Piłkarze Miedzi stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, nie dało to jednak bramek. Najbliżej był w 17. minucie Przemysław Mystkowski, który po dograniu Rafała Augustyniak skierował piłkę głową na słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Oszmańca. Dodatkowo, dobre okazje stworzyli sobie m.in. Jakub Vojtuš. Goście swojej szansy upatrywali w stałych fragmentach gry, lecz nieskutecznie.

Po przerwie mecz nieco stracił na atrakcyjności. Piłkarze może i walczyli o piłkę z taką samą, jak i nie większą zadziornością, lecz nie przekładało się to na faktyczne okazje bramkowe. Dość przeciętną drugą połowę wynagrodziło ostatnie dziesięć minut meczu.W 80. minucie spotkania dość nieoczekiwanie Bytovia objęła prowadzenie. Na raty Pawła Kapsę pokonał Kamil Wacławczyk. Dosłownie chwilę później dogranie Franka Adu Kwame wykorzystał Mladen Bartulović, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Bytovii. Po kolejnych dwóch minutach kolejną asystą popisał się Adu Kwame, który dograł do Marquitosa. Hiszpan ustalił wynik meczu. W ostatniej akcji meczu mieliśmy dość kuriozalną sytuację. Po błędzie bramkarza zza pola karnego Jakub Vojtuš miał przed sobą pustą bramkę, lecz trafił w słupek.

Miedź Legnica 2-1 Bytovia Bytów

Mladen Bartulović 82, Marquitos 84 – Kamil Wacławczyk 80

Miedź: 33. Paweł Kapsa – 19. Grzegorz Bartczak, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame – 10. Michał Bartkowiak (90, 32. Gracjan Jaroch), 7. Łukasz Garguła (90, 77. Tamás Egerszegi), 6. Rafał Augustyniak, 21. Przemysław Mystkowski (72, 8. Marquitos), 11. Mladen Bartulović – 17. Jakub Vojtuš.

Bytovia: 1. Mateusz Oszmaniec – 44. Michał Stasiak, 55. Fran González, 77. Sławomir Duda – 8. Sebastian Kamiński, 68. Bartosz Wolski, 16. Bartłomiej Poczobut (89, 9. Orlande Kpassa), 30. Kamil Wacławczyk, 10. Michał Jakóbowski (77, 14. Bartosz Biel), 7. Jakub Wilk – 11. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Bartczak, Adu Kwame – Surdykowski, Wolski.

sędziował: Łukasz Szczech.