Naby Keita prowadzi RB Leipzig do zwycięstwa

bundesliga.com

Na inaugurację 3. kolejki 1. Bundesligi, HSV Hamburg na Volkspark-Stadion poniósł porażkę z wicemistrzem Niemiec RB Leipzig (0:1).

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć nie brakowało ciekawych sytuacji. Ze strony RB Leipzig najlepszą okazję miał Jean-Kevin Augustin, którego uderzenie trafił w słupek. Również gospodarze mieli wyśmienitą szansę, a dokładnie Filip Kostić, który w sytuacji sam na sam nawet nie zakończył strzałem w światło bramki.

Ekipa prowadzona przez Ralpha Hasenhuttla praktycznie zdominowała drugą częśc spotkania. Gospodarze nie byli wstanie groźnie zaatakować. W 67. minucie po szybkim wznowieniu rzutu wolnego, futbolówkę przejął Gwinejczyk Naby Keita i kapitalnym strzałem zza pola karnego pokonał Christiana Mathenie. Wynik w 75. minucie po fantastycznym rajdzie przez pół boiska ustalił 21-letni Timo Werner.

HSV Hamburg – RB Leipzig 0:2 (0:0)