Zwycięstwo Lazio. Czwarty mecz z wpuszczoną bramką Łukasza Skorupskiego.

calciomio.fr

W ostatnim sobotnim meczu Empoli uległo Lazio 1:2.

Nie da się ukryć, że faworytem tego starcia było Lazio. Jednak gospodarze mieli w bramce ” Najlepszego bramkarza w historii Empoli”. Przynajmniej tak twierdzi lokalny dziennikarz. Lazio od początku spotkania przejęło kontrolę nad spotkaniem, jednak nic z tych szans nie wychodziło. Łukasz Skorupski nie był początkowo zbytnio eksploatowany, lecz napór Rzymian sugerowało, że Polak może się trochę napocić. Empoli swoich szans szukało w kontratakach, które napędzał Omar El Kaddouri. Mimo prób, zawsze czegoś brakowało, czy to wykończenia, czy to dokładnego podania do partnera. Lazio zdecydowanie przycisnęło, szukając bramki dającej prowadzenie, lecz szczelna defensywa gospodarzy sprawiała, że podopieczni Simone Inzaghiego biją głową w mur. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Warto podkreślić, że sześciokrotnie Empoli kończyło mecze takim wynikiem.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Milinkovica-Savica i bardzo dobrej obronie Łukasza Skorupskiego. W 57 minucie pierwsza zmiana w drużynie gości. Serb, Milinkovic-Savic zszedł z boiska, a wszedł na nie Keita Balde. Obraz gry nie zmienił się, Lazio próbowało przeróżnych sposobów, by zmieścić piłkę w siatce, lecz każda z prób została zniwelowana przez Skorupskiego lub któregoś z obrońcy Empoli. 67 minuta i sensacja na Stadio Carlo Castellani! Kapitalnym uderzeniem popisał się Kurtic. 1:0 dla gospodarzy! Nie minęło jednak 30 sekund i Ciro Immobile zdobył bramkę na 1:1 Piłka odbiła się od Kurtica, który akcję wcześniej zdobył bramkę dla Empoli. Łukasz Skorupski nie zachowa 11 czystego konta w tym sezonie. Ależ riposta Lazio! Keita Balde uderzał na bramkę, jednak strzał znacznie minął bramkę gospodarzy. W 80 minucie prowadzenie objęło Lazio! Bramkę zdobył Keita Balde, jednak warto zaznaczyć bierną postawę defensorów Empoli.

Empoli – Lazio 1:1 ( 67, Kurtic, 68, Immobile, 80. Keita Balde)

EMPOLI – Skorupski; Laurini ( 78. Veseli), Costa, Bellusci, Pasqual; Krunic, Dioussé, Croce ( 72. Mauri) ; El Kaddouri; Pucciarelli, Maccarone ( 71. Thiam).

LAZIO – Strakosha; Basta, Hoedt, Wallace, Radu ( 78. Dordevic) ; Parolo, Biglia ( 86. Bastos) , Milinkovic ( 57. Keita Balde) ; Felipe Anderson, Immobile, Lulic

Arbiter : Nicola Rizzoli