Żurkowski przejdzie operację. Dłuższa przerwa pomocnika

Szymon Żurkowski

Fot. X/Empoli

Szymon Żurkowski to kolejny reprezentant Polski, który został zmuszony do absencji w nadchodzących miesiącach.

Operacja i przerwa w grze

Szymon Żurkowski, pomocnik Empoli (do którego był wypożyczony ze Spezii), przejdzie operację, która wykluczy go z gry na kilka najbliższych miesięcy. Problemy zdrowotne piłkarza nasiliły się po kontuzji odniesionej podczas jednego z treningów. Sytuacja ta nastąpiła w momencie, gdy klub skupiał wszystkie siły na walce o utrzymanie w lidze. To dodatkowo opóźniło decyzję o operacji.

Mimo obiecującego początku w Toskanii, jego ostatni sezon nie należał do udanych, co dodatkowo skomplikowało sytuację w klubie po spadku z ligi. Po operacji Żurkowski będzie musi poświęcić czas na rekonwalescencję.

Dotychczasowa kariera Żurkowskiego

26-latek ma już na swoim koncie wiele występów w najwyższych klasach rozgrywkowych. Od momentu przeprowadzki do Włoch w 2019 roku, Żurkowski zdołał zagrać w 62 meczach Serie A i 48 meczach Serie B. Jego dorobek bramkowy to 10 goli w pierwszej lidze oraz trzy w niższej klasie rozgrywkowej.

Jego umowa ze Spezią obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Kontuzja z pewnością wpłynie na jego wartość rynkową, która obecnie wynosi około 2,5 miliona euro, ale też na możliwości transferowe w najbliższym czasie. Wygląda na to, iż następny sezon rozpocznie na poziomie Serie B.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.