Kolejne wysokie zwycięstwo Lecha. Świetny mecz Radosława Majewskiego

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań pokonał w wyjazdowym spotkaniu Piasta Gliwice (3:0). Bramki strzelali dziś Dawid Kownacki oraz Radosław Majewski, który pokonał bramkarza gości dwukrotnie.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Piast Gliwice przegrał w poprzedniej kolejce z Pogonią Szczecin (1:2) tracąc bramkę w końcowych minutach meczu, natomiast Lech Poznań pokonał Bruk-Bet Termalikę (3:0) strzelając wszystkie gole z rzutów karnych.

Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali faworyzowanych gości, licząc na szybko strzeloną bramkę. Lech dobrze się jednak bronił i z biegiem czasu coraz częściej dochodził do sytuacji strzeleckich. Wynik spotkania w 27. minucie otworzył Radosław Majewski uderzając z rzutu wolnego. Stojący w murze Sekulski próbował interweniować, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka zmieniła tor lotu, co całkowicie zaskoczyło bramkarza Piasta. Minęło zaledwie kilka minut, a na tablicy świetlnej było już 0:2. Ponownie autorem gola był Majewski, tym razem uderzając głową, po świetniej wrzutce Kostewicza. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Lecha.

Po zmianie stron Kolejorz nie zwolnił tempa, dążąc do podwyższenia prowadzenia. Udało się to w 63. minucie za sprawą trafienia Dawida Kownackiego. Z dystansu uderzył Szymon Pawłowski, jednak jego strzał wprost pod nogi napastnika gości sparował Jakub Szmatuła. 19-letni piłkarz nie miał do zrobienia nic innego, jak tylko wpakować piłkę do pustej bramki, ustalając tym samym wynik spotkania.

W następnej kolejce Piast Gliwice podejmie na wyjeździe Górnika Łęczna, natomiast Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Piast Gliwice 0:3 Lech Poznań (0:2)

0:1 27′ Radosław Majewski

0:2 35′ Radosław Majewski

0:3 63′ Dawid Kownacki

Piast Gliwice: Szmatuła – Sedlar, Girdvainis, Murawski, Mraz – Szeliga, Vranjes (61′ Masłowski), Bukata, Badia (80′ Mójta) – Sekulski, Jankowski (46′ Zivec)

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostewicz – Gajos, Trałka – Makuszewski (79′ Jevtić), Majewski, Pawłowski (63′ Radut) – Kownacki (70′ Robak)