Zwycięski gol Lewandowskiego w 95.minucie! Polska tryumfuje

Kamil Chmielewski

W ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2018 naprzeciw siebie stanęły drużyny reprezentacji Polski oraz Armenii. Polacy w 95. minucie wywalczyli zwycięstwo za sprawą Roberta Lewandowskiego

Polacy od początku spotkania zdecydowanie dominowali. Już w 5. minucie Robert Lewandowski zagrywa świetną piłkę, Maciej Rybus strzela o włos obok prawego słupka. Przewaga Polski z każdą minutą była coraz większa. Jeden z obrońców blokuje piłkę, którą Robert Lewandowski znakomitym zagraniem głową kierował ze środka pola karnego w górną siatkę bramki. Po pół godzinie gry Polacy grali w przewadze jednego zawodnika. Gael Andonian za swój faul dostaje drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Dużo sytuacji w pierwszej połowie jednak nie przełożyło się to na bramki dla żadnej ze stron.

Druga połowa fantastycznie zaczęła się dla reprezentacji Polski. Hrayr Mkoyan został uderzony piłką z rzutu wolnego i wpadła do bramki Belgarjana. Niestety długo Polacy nie cieszyli się z tego prowadzenia. Varazdat Haroyan wyskakuje wysoko do dośrodkowania po stałym fragmencie gry, który wykonał Marcos Pizzelli. Z pola bramkowego główkuje w sam środek bramki i zmienia wynik na 1:1. Nasi zawodnicy musieli ruszyć do ataku i ruszyli. W 70. minucie Robert Lewandowski wyskoczył do precyzyjnego dośrodkowania ponad obronę przeciwnika i oddał strzał główką w kierunku bramki. Jego akcja, skierowana na prawy słupek, zostaje udaremniona dzięki olśniewającej obronie Arsena Beglaryana. Kilka minut później Beglaryan znów popisał się świetną interwencją, aby zatrzymać strzał, który oddał Piotr Zielinski. Zawodnik Napoli zrobił sobie trochę miejsca w polu karnym i mocnym strzałem nisko po ziemi uderzył w sam środek bramki. Wydawało się że to spotkanie zakończy się wynikiem 1:1 aż nadeszła 95. minuta spotkania! Idealnie wykonany rzut wolny! Jakub Błaszczykowski dośrodkowuje, Robert Lewandowski  wyskakuje wysoko i odbiera piłkę na krawędzi pola bramkowego. Jego strzał z główki z bliskiego dystansu trafia w lewy górny róg bramki i ustala wynik tego spotkania na 2:1!