El. MŚ: Pewne zwycięstwo Mistrzów Świata

Niemcy pewnym krokiem zmierzają w stronę awansu na Mistrzostwa Świata w Rosji. Wygrali oni trzeci mecz eliminacji do Mundialu, tym razem 2:0 z Irlandią Północną.

Podopieczni Joachima Loewa, zdecydowanie są w formie. Wygrali wszystkie mecze o punkty, nie tracąc ani jednej bramki! Irlandia Północna wydawała się najtrudniejszym grupowym rywalem, naszych zachodnich sąsiadów. Gospodarze jednak byli zdecydowanymi faworytami. Odskoczyli rywalom już na początku spotkania. Najpierw w 13′ minucie wynik spotkania otworzył Draxler, cztery minuty później podwyższył Khedira i mecz zakończył się wynikiem 2:0. Przez resztę spotkania drużyna Loewa spokojnie kontrolowała przebieg meczu i goście nie byli w stanie im zagrozić. Niemcy oddali ponad 20 strzałów, przeważając w statystyce posiadania piłki. Irlandia Północna odpowiedziała zaledwie czterema strzałami, w tym dwa były celne.

Niemcy: Neuer – Kimmich, Boateng (69′ Mustafi), Hummels, Hector (81′ Volland) – Khedira, Kroos, Muller, Ozil (46′ Gundogan), Draxler – Gotze

Irlandia Północna: McGovern – Hodson, Hughes, McAuley, J.Evans, Ferguson – C.Evans, Davis, Norwood (73′ McNair) – Ward (61′ McGinn), Magennis (76′ Lafferty)

Wyniki pozostałych spotkań grupy C:

Czechy – Azerbejdżan 0:0 (0:0)

Norwegia – San Marino 4:1 (1:0)

11′ Simoncini (bramka samobójcza), 77′ Diomande, 82′ Samuelsen, 84′ King ; 54′ Stefanelli