Zwrot akcji w sadze transferowej z udziałem Mohameda Salaha. Porozumienie coraz bliżej

Mohamed Salah

Zdjęcie: Premier League.com


Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z Mohamedem Salahem w roli głównej dobiega końca. Jak twierdzi “The Mirror” rozmowy zmierzają w dobrym kierunku i Egipcjanin wkrótce złoży podpis pod nową umową.

Kontrakt Mohameda Salaha z Liverpoolem wygasa w czerwcu 2023 roku. Negocjacje w celu jego przedłużenia trwają od kilku miesięcy. Liverpoolowi zależy na zatrzymaniu swojej gwiazdy, lecz zarobki, na które liczy Salah, przerastają możliwości klubu. Strony przez długi czas nie mogły dojść do porozumienia i coraz bardziej prawdopodobne stawało się odejście Egipcjanina latem, dzięki któremu Liverpool mógłby coś jeszcze na nim zarobić.

Chętnych na skrzydłowego “The Reds” nie brakuje. W gronie zainteresowanych klubów wymienia się m.in. Barcelonę czy PSG. Biorąc pod uwagę wysokie zarobki Salaha i fakt, iż Liverpool z pewnością oczekiwać będzie za niego niemałej sumy, bardziej realna wydaje się opcja francuska. Możliwe jednak, że 29-latek nie będzie musiał pomiędzy tymi zespołami wybierać.

Jak donosi “The Mirror” Salah jest bliski porozumienia z klubem w sprawie nowej umowy. Włodarze Liverpoolu rozwiązali dotychczasowy problem zarobków, który poróżniał strony. Jednakże zamiast zaoferować swojemu zawodnikowi oczekiwane przez niego 500 tysięcy funtów zaoferowali mu umowę na dłuższy okres – 3 lata oraz opcja przedłużenia o jeden sezon.

W obecnym sezonie Salah rozegrał w barwach Liverpoolu 37 spotkań. Zdobył w nich 28 bramek i zaliczył 10 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.