Żuraw: Kluczem do dobrego wyniku będzie konsekwentna gra w defensywie

Dariusz Żuraw

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

 Lech Poznań w piątym meczu grupowym w Lidze Europy zmierzy się z Benfiką Lizbona (godz. 21:00). – Teraz zderzamy się z czymś nowym, zbieramy doświadczenie na przyszłość, które może się przydać – mówi Dariusz Żuraw.

Porażka ze Standardem Liege skomplikowała szanse na wyjście z grupy. – Mamy za sobą trudny tydzień. W poprzednią środę wylot do Liège, potem mecz i powrót do Poznania, w niedzielę już podróżowaliśmy do Gdańska, w poniedziałek ligowe spotkanie, a we wtorek trening i przylot do Lizbony. Chcieliśmy dziś do południa trochę odpocząć, zrelaksować się, dlatego byliśmy na spacerze, potem mieliśmy czas usiąść i wypić kawę, soczek. Teraz przed nami ostatni trening, kolacja, analiza i przygotowania do jutrzejszego meczu – tłumaczy.

Szkoleniowiec poznaniaków podkreśla, że lepiej jest przegrać po dobrym niż po słabym widowisku i taki styl preferują. – Gramy z silnym zespołem w ofensywie. Kluczem do dobrego wyniku będzie konsekwentna gra w defensywie. Nie możemy popełniać takich błędów jak podczas pierwszego meczu w Poznaniu. Uważam, że wtedy zagraliśmy dobrze, ale błędy pod własną bramką zadecydowały o porażce – dodał.

– Przyjechaliśmy zmierzyć się z dobrym zespołem, na pięknym stadionie i ekscytacja jest taka sama. Sytuacja jest wprawdzie inna, bo to nie jest pierwszy mecz i inaczej wygląda kwestia wyjścia z grupy, ale zrobiliśmy coś bardzo fajnego. Teraz zderzamy się z czymś nowym, zbieramy doświadczenie na przyszłość, które może się przydać – przyznał.

Jedną z rzeczy na jaką muszą zważać wicemistrzowie Polski, to oczywiście koncentracja. Przez nią uciekła już masa punktów w tym sezonie. – Czy się traci bramkę w ostatniej, pierwszej czy trzydziestej minucie, to zawsze ma to związek z koncentracją. Zwracamy na to uwagę, ale nie przesadzamy, bo do każdego meczu i każdego przeciwnika przygotujemy się trochę inaczej. Mam nadzieję, że jutro też pokażemy dobrą piłkę i jeżeli się uda, to powalczymy o dobry wynik – zakończył Żuraw.

źródło: lechpoznan.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *