Znamy trzeciego uczestnika Mistrzostw Świata w Rosji!

ifpnews.com

Po jedynym dzisiejszym spotkaniu eliminacji MŚ 2018 w strefie azjatyckiej poznaliśmy pierwszy zespół, który w przyszłym roku będzie w Rosji reprezentował największy kontynent świata. Dzięki zwycięstwu 2:0 nad Uzbekistanem, do pewnych gry w przyszłorocznym mundialu gospodarzy oraz Brazylijczyków dołączyli Irańczycy.

Za sprawą bardzo dobrej postawy w eliminacjach, podopieczni Carlosa Queiroza przystępowali do spotkania w Teheranie w roli murowanych faworytów. Dość powiedzieć, iż Irańczycy nie przegrali jeszcze meczu w kwalifikacjach to przed dzisiejszym starciem nie stracili w nich nawet nawet gola. Entuzjazm wśród kibiców z Bliskiego Wschodu mogło nieco psuć raptem sześć zdobytych bramek w siedmiu spotkaniach, jednak kapitalna forma defensywna “Azjatyckich Gepardów” sprawiła, iż gospodarze byli pewni swego.

Świadomość pełni swoich możliwości było widać w poczynaniach zespołu Queiroza od samego początku meczu. Irańczycy zdecydowanie ruszyli na gości, by w 23. minucie zamienić swoją przewagę na zdobycz bramkową. Na listę strzelców wpisał się 22-letni napastnik FK Rostów, Sardar Azmoun, który pewnym strzałem w sytuacji jeden na jeden z Alexandrem Lobanovem wykończył kontratak kolegów. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania uzbecki bramkarz powinien po raz drugi wyciągać piłkę z siatki, jednakże Masoud Shojaei przestrzelił z rzutu karnego. To co nie udało się wcześniej gospodarzom, spełniło się na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to Mehdi Taremi zdobył gola pieczętującego tryumf ekipy z Półwyspu Arabskiego, więc wraz z końcowym gwizdkiem kibice zgromadzenia na Azadi Stadium w Teheranie mogli rozpocząć świętowanie z powodu piątego awansu Iranu na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Przed trenerem Queirozem oraz jego sztabem szkoleniowym stoi teraz nie lada zadanie, aby sprawić, by “Azjatyckie Gepardy” po raz pierwszy w historii awansowały do 1/8 finału najważniejszej futbolowej imprezy na Ziemi.

W grupie A ostatniej rundy eliminacji MŚ strefy azjatyckiej o bezpośredni awans na mundial wciąż jeszcze walczą dzisiejsi przegrani oraz Koreańczycy z Południa. Drugie miejsce premiowane wyjazdem do Rosji bez konieczności gry w barażach zajmują na razie Ci ostatni, mając dodatkowo jeden mecz rozegrany mniej. Jeśli Korea wygra zaległe spotkanie to na dwie kolejki przed końcem eliminacji będzie miała nad Uzbekistanem cztery punkty przewagi.