Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu towarzyskim reprezentacji Polski kobiet pokonała Litwę 5:0. Na stadionie w Łomży bramki zdobyły Ewelina Kamczyk, Paulina Dudek, Agata Tarczyńska, Sandra Sałata i kapitan Aleksandra Sikora.

Wynik spotkania już w 6. minucie otworzyła Ewelina Kamczyk. Na 2:0 podwyższyła Ewelina Dudek, która precyzyjnym strzałem głową pokonała bramkarkę rywalek. Po zmianie stron strzelanie zaczęła Agata Tarczyńska, która skutecznie wykończyła akcję Ewy Pajor. Dwie minuty później fatalny błąd popełniła bramkarka Litwinek. Po złapaniu piłki wstrzelonej w pole karne wypuściła ją z rąk wprost pod nogi Sandry Sałaty, która nie miała problemów ze zdobyciem bramki. Rywalki w 82. minucie dobiła Aleksandra Sikora mocnym strzałem z pola karnego.

Polska – Litwa 5:0 (2:0) / 12.06.2017 / Stadion ŁKS Łomża

Kamczyk 6′, Dudek 39′, Tarczyńska 54′, Sałata 56′, Sikora 82′

Polska: Szymańska (59′ Palińska) – Grad, Siwińska, Guściora (52′ Górnicka), Dudek (48′ Wiankowska), Sikora (C), Zdunek (66′ Wróblewska), Sałata (57′ Grzywińska), Kamczyk, Tarczyńska, Pajor