Znamy kadrę reprezentacji Polski na EURO 2024

Michał Probierz

Fot. Mateusz Czarnecki

Michał Probierz wcześniej, niż to było zapowiadanie ogłosił szeroką kadrę na Mistrzostwa Europy 2024! Nie brakuje debiutanta, wracających do reprezentacji i nieobecnych. 

Selekcjoner umieścił na liście 28 zawodników, nie wliczając w to Oliwiera Zycha, który będzie uczestniczył tylko w treningach reprezentacji. Do 7 czerwca Probierz musi skreślić dwa nazwiska. Najwięcej emocji wzbudza powrót do reprezentacji Arkadiusza Milika, który nie był powołany na marcowe zgrupowanie. Brakuje Matty’ego Casha, który borykał się ostatnio z urazem. Wśród obrońców nie ma także Tomasza Kędziory. Po raz pierwszy na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji pojawi się Kacper Urbański z Bolonii. Wraca Michał Skóraś, który pod koniec sezonu odgrywał coraz większą rolę w Club Brugge – mistrzu Belgii. Brakuje Dominika Marczuka, najlepszego młodzieżowca PKO BP Ekstraklasy. Drużynę mistrzów Polski reprezentuje tylko Taras Romanczuk, z polskiej ligi powołani są jeszcze Bartosz Salamon i Kamil Grosicki.

Jeszcze przed mistrzostwami Europy Polacy zagrają towarzysko z Ukrainą (07.06) i Turcją (10.06). Udział w EURO rozpoczną od meczu z Holandią (16.06). Później zmierzą się z Austrią (21.06) i Francją (25.06).

Powołania Michała Probierza na Mistrzostwa Europy 2024

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka (oraz Oliwier Zych)

Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz,

Pomocnicy: Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki, Nicola Zalewski,  Przemysław Frankowski, Michał Skóraś

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof PiątekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.