Zlatan Ibrahimović ponownie w narodowych barwach

goal.com

Zlatan Ibrahimović ma ponownie zagrać dla reprezentacji Szwecji! Jak podaje portal FotbolDirekt.se doświadczony napastnik ma zostać powołany na marcowe zgrupowanie zespołu “Trzech Koron”. Szkoleniowiec Janne Andersson ogłosi listę piłkarzy 16 marca.

Zlatan Ibrahimović po powrocie do Milanu pokazuje, że wiek to tylko liczba. Trener Stefano Pioli nie wyobraża sobie swojego zespołu bez genialnego Szweda. Sam “Ibracadabra” nie ukrywał też, że jednym z celów jest powrót do reprezentowania Szwecji. Od dłuższego czasu pojawiały się nieśmiałe głosy, które mówiły, że Zlatan Ibrahimović jest blisko powrotu do kadry. Ostatni raz w narodowych barwach grał on w czasie Euro 2016.

Wspomniany wyżej portal donosi, że rozmowa pomiędzy Ibrahimoviciem, selekcjonerem Janne Anderssonem oraz Hakanem Sjostrandem była bardzo ciekawa i widać oznaki na jej kontynuowanie. Zlatan w tym sezonie w barwach AC Milan rozegrał 14 meczów, w których zdobył 14 goli. Nie do przecenienia jest jednak jego wkład w ogólny rozwój drużyny z Mediolanu. Ponowne dołączenie “Ibry” do kadry narodowej pomoże im nie tylko z punktu piłkarskiego, ale też będzie bodźcem dla reszty piłkarzy.

Ze strony szwedzkiego związku piłki nożnej nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia na takie powołanie. Jednak nikt nie bierze pod uwagę innej możliwości. Zlatan Ibrahimović do tej pory zagrał dla skandynawskiego kraju w 116 meczach. Zdobył w nich 62 gole. Reprezentacja Szwecji rozegra pod koniec marca mecze z Estonią, Gruzją oraz Kosowem.

Drzwi reprezentacji Szwecji otwarte dla Zlatana Ibrahimovicia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.