Drzwi reprezentacji Szwecji otwarte dla Zlatana Ibrahimovicia

acmilan.com

Według dziennika “La Gazzetta dello Sport”, Zlatan Ibrahimović jest bliski powrotu do reprezentacji Szwecji. – Jesteśmy otwarci na rozmowy – twierdzi Janne Andersson.

Piłkarz Milanu spotkał się z trenerem Skandynawów w Mediolanie w listopadzie, aby omówić ewentualny powrót do kadry narodowej. – Rozmawialiśmy i potwierdził, że nigdy nie oskarżył mnie o rasistę – powiedział Andersson szwedzkim mediom.

– Jeśli Zlatan będzie otwarty na powrót, to oczywiście jesteśmy chętni do rozmów. To, co sobie powiedzieliśmy, musi pozostać prywatne – zakończył. Ibrahimović w 2016 roku zakończył karierę w kadrze w 2016 roku.

Szwed zaatakował trenera reprezentacji we wrześniu, mówiąc, że pozostawienie gwiazdy Juventusu – Dejana Kulusevskiego na ławce rezerwowych to “absolutny żart”.

– Przez 20 lat torowałem drogę tym, którzy nie byli mile widziani: obcokrajowcom o różnym pochodzeniu. Kiedy przyjechał, dokonywał różnych wyborów, zamykając drzwi do tego, co robiłem przez ostatnie 20 lat – przyznał napastnik.

 – Narzekałem, ponieważ Dejan był pominięty w wyjściowej jedenastce. Juventus wydał na niego dużo pieniędzy, ale nie grał w reprezentacji. Tęsknię za Szwecją, mogłem wrócić, a jeśli będę w formie, to moja obecność nie powinna nikomu przeszkadzać. Zobaczymy, co się stanie, gdy nadejdzie odpowiedni moment – podkreślił. Według La Gazzetta dello Sport, powrót Ibrahimovicia do Szwecji jest bliższy i niewykluczone, że zobaczymy go podczas EURO 2020. Przypomnijmy, iż Szwedzi są grupowym rywalem “biało-czerwonych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *