Zarzuty Shawa pod adresem sędziego Attwella

shaw

goal.com

Luke Shaw postanowił skomentować dość kontrowersyjną decyzję sędziego Attwella. Obrońca twierdzi, że arbiter nie podyktował jedenastki dla Manchesteru United, bo bałby się burzy medialnej.

Od wczorajszego meczu, rozgrywanego pomiędzy Chelsea i Manchesterem United nie milkną słowa krytyki pod adresem sędziego spotkania. Fani Czerwonych Diabłów zarzucają mu, że nie podyktował karnego dla ich zespołu, po zagraniu piłki ręką, przez piłkarza drużyny przeciwnej. Natomiast kibice “The Blues” nie dowierzają, że ta sytuacja była w ogóle rozpatrywana pod względem dyktowania jedenastki.

Oliwy do ognia dolał Luke Shaw. Anglik był blisko rozmowy Maguire i arbitra o tej sytuacji i nadal ma pretensje do Stuarta Attwella. Swoje zarzuty wygłosił w pomeczowym wywiadzie.

– W pierwszej chwili dostrzegłem zagranie piłki ręką, ale nie wiedziałem, kto ją dotknął – Mason czy Callum. Grałem dalej, bo nawet nie wiedziałem, że ta sytuacja będzie sprawdzana. Potem słyszałem, jak sędzia mówił do Harry’ego, że nie podyktuje rzutu karnego, bo wywołałby on lawinę dyskusji. Nie rozumiem tego. W takim razie po co było zatrzymywać grę? Mieliśmy piłkę i atakowaliśmy. System VAR wprowadza za wiele zamieszania, bo mogliśmy po prostu grać dalej. Nie będę na to narzekał, bo żaden z zespołów nie zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać – powiedział obrońca.

W podobne tony uderzył Ole Gunnar Solskjaer.

– To była stuprocentowa sytuacja. Widocznie podyktowanie jedenastki wiązałoby się jednak ze zbyt wieloma kontrowersjami – stwierdził szkoleniowiec wicelidera Premier League.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *