Zagłębie Sosnowiec wygrywa w Głogowie

Piłkarze Chrobrego Głogów przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dariusza Dudka nadal liczą się w walce o awans do LOTTO Ekstraklasy.

Od początku spotkania Chrobry rzucił się do ataku i w 10. minucie mógł wyjść na prowadzenie. Mateusz Machaj dostał podanie w polu karnym, ale źle trafił w piłkę i trafiła ona do Dawida Kudły. Zagłębie także się starało, ale brakowało im dokładności przy podaniach i strzałach. Gdy jednak udało im się stworzyć składną akcję, była ona od razu skuteczna. Tomasz Nowak uderzył sprzed pola karnego, bramkarz Chrobrego odbił futbolówkę, dopadł do niej Žarko Udovičić i wpakował ją do siatki.

Blisko bramki wyrównującej było w 30 minucie, gdy Jakub Bach huknął z pola karnego, ten strzał był jednak niecelny. Niewykorzystana okazja Głogowian zemściła się. Nowak podał w pole karne do Vamary Sanogo, ten minął jednego z obrońców i uderzył po krótkim rogu bramki Anatoliiego Gospodinova, ale zrobił to na tyle mocno, że piłka wpadła do bramki.

Gospodarze nie złożyli broni i przed przerwą udało im się zdobyć gola kontaktowego. Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu rożnego do dobrze ustawionego Roberta Mandrysza, a obrońca Chrobrego strzałem głową pokonał Dawida Kudłę. Do przerwy Chrobry przegrywał z Zagłębiem Sosnowiec 1:2.

Na początku drugiej części szanse Chrobrego znacznie wzrosły, bo za drugą żółtą kartkę wyleciał Tomasz Nawotka. Gospodarze mogli to wykorzystać, lecz Serhij Napołow strzelił tuż obok bramki. Jeszcze bliżej bramki był Przemysław Trytko, który trafił w poprzeczkę. Mimo gry w przewadze, podopiecznym Grzegorza Nicińskiego nie udało się odrobić strat i 3 punkty pojechały do Sosnowca.