Zagłębie Lubin odrobiło straty i urwało punkt “Jadze”

Twitter

W piątkowym spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zdołało odrobić dwubramkową stratę i zremisowało na swoim boisku 2:2 z Jagiellonią Białystok.

Obie drużyny mocno rozpoczęły to spotkanie. W 3. minucie po ładnej akcji Zagłębia w dogodnej sytuacji Łukasz Poręba strzelił wprost w interweniującego Damiana Węglarza. Goście nie pozostali dłużni – najpierw Jesús Imaz dograł do Patryka Klimali, a jego uderzenie z ostrego kąta odbił na róg Konrad Forenc, a po chwili Jakub Wójcicki głową strzelił tuż obok bramki Zagłębia. W kolejnych minutach “Jaga” nie zwalniała tempa. Ciekawą próbę lobu zza pola karnego podjął Tomáš Přikryl, który chciał zaskoczyć Forenca. Piłka po jego próbie zatrzymała się na poprzeczce.

Gospodarze, chcąc przed własną publicznością w końcu wygrać, nie dawali za wygraną. Groźnie pod bramką Węglarza było w 35. minucie. Bartosz Kopacz uderzył bardzo mocno z dystansu, futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Jagiellonii i minęła bramkę. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 39. minucie. Martin Pospíšil świetnie zagrał prostopadłą, górną piłkę do Přikryla. Ten zagrał do środka, a Klimala z bliska dopełnił formalności. Prowadzący ten mecz Piotr Lasyk początkowo brami nie uznał, lecz zmienił swoją decyzję po konsultacji z wozem VAR.

Po przerwie Klimala w dalszym ciągu niepokoił defensorów gospodarzy. W 59. minucie napastnik gości ładnie uderzył z powietrza, ale świetnie w bramce spisał się po raz kolejny dobrze interweniujący Forenc. Golkiper Zagłebia okazał się bezradny siedem minut później, kiedy skapitulował po bardzo ładnym strzale zza pola karnego Jesúsa Imaza.

Gospodarze nie załamali się i zaledwie cztery minuty później strzelili kontaktowego gola. Alan Czerwiński dorzucił piłkę w pole karne, a Patryk Szysz z bardzo trudnej pozycji strzałem głową pokonał Węglarza. Futbolówka przeleciała nad interweniującym bramkarzem, odbiła się od poprzeczki i finalnie znalazła się w siatce. Chwilę później dobre uderzenie Damjana Bohara na róg odbił Węglarz. Jagiellonia przez te parę minut była w odwrocie, co znalazło swój efekt w drugim trafieniu dla miejscowych. Po dograniu Filipa Starzyńskiego Łukasz Poręba mimo asysty obrońcy skierował futbolówkę do bramki i dał swojej drużynie cenny, ciężko wywalczony punkt.

2 sierpnia 2019, 3. kolejka PKO Ekstraklasy, Lubin (Stadion Zagłębia), Frekwencja: 4003

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Patryk Szysz 70, Łukasz Poręba 78 – Patryk Klimala 39, Jesús Imaz 66

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Damian Oko, Saša Balić – Alan Czerwiński, Jakub Tosik, Łukasz Poręba, Filip Starzyński (Patryk Turzyński 84′), Saša Živec (Damjan Bohar 65′) – Patryk Szysz.

Jagiellonia: Damian Węglarz – Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Böðvar Böðvarsson – Tomáš Přikryl (Ognjen Mudrinski 87′), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil (Marko Poletanović 77′), Jesús Imaz, Juan Cámara (Martin Košťál 68′) – Patryk Klimala.

Żółte kartki: Tosik – Wójcicki.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Piłkarz meczu: Konrad Forenc.