I liga: Sandecja – Miedź 1:2

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 2. kolejki Fortuna I ligi Sandacja w Nowym Sączu przegrała z Miedzią Legnica 2:1. Dla obydwu drużyn były to premierowe trafienia w sezonie 2019/2020.

Wynik meczu w osiemnastej minucie otworzył Henrik Ojamaa. Dwanaście minut później po strzale Michała Piter-Bućko padło wyrównanie, a cztery minuty przed końcem pierwszej części gry po samobójczym trafieniu Tadeusza Sochy Miedź ponownie wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała.

W następnej serii spotkań podopieczni Tomasza Kafarskiego zagrają w Niecieczy w derbach Małopolski. Natomiast spadkowicz z Ekstraklasy w derbach Dolnego Śląska podejmie Chrobry Głogów. Oba spotkania odbędą się 10 sierpnia.

Po dwóch kolejkach Sandecja jeszcze nie zdobyła żadnego punktu, Miedź ma ich cztery.

02.08.2019, godz. 19:10 Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 1:2 (1:2)
Michał Piter-Bućko 30′ – Henrik Ojamaa 18′, Tadeusz Socha (s) 41′
żółte kartki: Michal Piter-Bućko, Radosław Kanach, Michał Walski, Thiago – Jan Ostrowski, Marquitos, Grzegorz Bartczak, Henrik Ojamaa, Nemanja Mijusković.