Żaden z Polaków nie poprowadzi meczu na EURO

Szymon Marciniak (sędzia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

UEFA udostępniła listę sędziów, którzy pojadą na EURO 2020. Do wybranej osiemnastki nie załapał się Szymon Marciniak. Jednak nie oznacza to, że żaden polski arbiter nie weźmie udziału w nadchodzących mistrzostwach.

Wśród sędziów, którzy będą prowadzić spotkania na Mistrzostwach Europy 2020, nie znalazło się nazwisko Szymona Marciniaka. Jest to dość zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, że najwyżej notowany polski arbiter już nie raz pojawiał się w spotkaniach zarządzanych przez ogólnoeuropejską federację. Można tutaj wspomnieć o jego obecności w Lidze Mistrzów czy na poprzednim EURO. Prowadził on również starcia podczas ostatniego mundialu w Rosji. Mimo tego UEFA do wyjazdu na reprezentacyjny turniej wybrała osiemnastu sędziów głównych, pochodzących z m.in.: Anglii, Hiszpanii i Rumunii. Na liście znalazły się takie osoby jak: Felix Brych, Anthony Taylor czy Antonio Miguel Mateu Lahoz. Powołany zostanie również jeden sędzia z Ameryki Południowej w ramach wymiany z konfederacją CONMEBOL.

Jednak nie oznacza to, że żaden z Polskich arbitrów nie pojawi się na jednej z największych piłkarskich imprez. Bartosz Frankowski i Marcin Boniek będą pełnić funkcje sędziów technicznych oraz rezerwowych asystentów. Natomiast Paweł Gil będzie zajmował się obsługą systemu VAR. Nikt z Polski nie będzie prowadzącym któregoś ze spotkań na nadchodzącym EURO.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *