Hit dla Legii – mecz okiem trenerów

Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Najciekawszym meczem wtorkowego wieczoru było bezapelacyjnie starcie Legii z Piastem Gliwice. Choć w spotkaniu padła tylko 1 bramka, nie możemy zaliczyć tego spotkania do nudnych. 

W meczu z Piastem Gliwice na ławce trenerskiej zasiadł Przemysław Małecki. Spowodowane jest to zawieszeniem Czesława Michniewicza – Bardzo cieszymy się, że wygraliśmy po dwóch niekorzystnych rezultatach – remisach bezbramkowych. Teraz wreszcie udało się strzelić gola i stworzyć wiele sytuacji do zdobycia bramki – mogło paść ich zdecydowanie więcej – stwierdził asystent trenera – Mieliśmy plan i strategię na rozegranie tego tygodnia. Mamy w nim trzy mecze, więc musimy też szukać ekonomii. Oczywiście zawsze chcemy wygrywać, ale trzeba do tego wszystkiego podchodzić racjonalnie. Dlatego też od początku nie zagrali dzisiaj Luquinhas i Andre Martins. Stąd też zmiana Bartka Kapustki, który też mocno oberwał w pierwszej połowie. Jego charakter i ambicja spowodowały, że chciał grać dalej, lecz podjęliśmy decyzję o jego zejściu. Cieszymy się, że wszystko przebiegło zgodnie z naszym planem.

Szkoleniowiec przyznał również, że drużyna Mistrzów Polski będzie myśleć nad zmianą ustawienia – Będziemy zastanawiać się nad zmianą ustawienia na dwójkę napastników. Trener Michniewicz oglądał ten mecz i na pewno ma swoje przemyślenia. Dokonamy teraz analizy i dopiero będziemy podejmować decyzje, jak będziemy przygotowywać się na Lechię. Trener Michniewicz podkreślał, że nie będziemy przywiązywać się do jednego ustawienia. Dzisiaj zobaczyliśmy, że zespół świetnie reaguje i potrafi wykorzystać atuty tej lub innego formacji.

Małecki dodał na koniec: – Podczas meczu kontaktu z trenerem nie mogłem mieć i to nie tylko z przyczyn technicznych. Przed meczem mieliśmy konkretny plan i zadania. Funkcjonujemy w sztabie na co dzień i doskonale się znamy. Wiemy czego trener oczekuje w danym momencie. Mecz przebiegał zgodnie z naszym planem, więc wiedzieliśmy jak w konkretnych sytuacjach reagować. Cieszymy się, że wszystko ułożyło się po naszej myśli.

„Najlepszy zespół, jaki zagrał w Gliwicach”

Piast Gliwice przerwał swoją serię meczów bez porażki z Legią, a Waldemar Fornalik przyznał, że „Wojskowi” to najlepszy zespół jaki do tej pory zagrał w Gliwicach – Legia pokazała swoją wysoką jakość i umiejętności. Był to bez zwątpienia najlepszy zespół, jaki w tym sezonie zagrał w Gliwicach – stwierdził – Zrobiliśmy co mogliśmy, aby przeciwstawić się zespołowi Legii. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wyjść na prowadzenie. Świetną sytuację miał Tiago Alves, lecz nie udało mu się jej wykorzystać. Drużyna z Warszawy pokazała swoją wyższość pod względem stwarzanych sytuacji pod bramką.

„Piastunki” zachowały 4. pozycję w ligowej tabeli, a szkoleniowiec z optymizmem patrzy w przyszłość – Przegraliśmy ten mecz, ale podziękowałem drużynie za wielką ambicje oraz wolę walki. Przed nami jeszcze cztery spotkania i musimy zrobić wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Źródło: piast-gliwice.eu/legionisci.com


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.