Getafe w meczu 20.kolejki hiszpańskiej Ekstraklasy na własnym stadionie wygrało 3:1 z Espanyolem.

Od samego początku do zmasowanych ataków ruszyli gospodarze, jednak ich zapędy ofensywne były skutecznie pacyfikowane przez zawodników z Barcelony. Niespodziewanie w 26.minucie prowadzenie objęli goście, a bramkę zdobył Perez, który strzałem z powietrza nie dał szans bezradnemu goalkeeperowi. Radość sympatyków przyjezdnych trwała jedynie trzy minuty, ponieważ linię defensywną pierwszorzędnie oszukał Pedro Leon. W 37.minucie Getafe odmieniło losy zawodów, a mianowicie za sprawą Sarabii. Pomocnik gospodarzy huknął nie do obrony dla Pau.

Po przerwie zawodnicy spotkanie pod pełną kontrolą mieli podopieczni Segury, który co chwilę szturmowali pole karne rywala. Swoją szansę również mieli przyjezdni, lecz uderzenie głową Montanesa z linii bramkowej wybił obrońca. Arbiter główny dorzucił trzy minuty do podstawowego czasu. Ten prezent doskonale wykorzystało Getafe, dobijając rywala w trzeciej dodatkowej minucie. Moi Gomez z chirurgiczną precyzją zakończył jakże składną akcję swoich kolegów.

Dzisiejszy rezultat pozwoli gospodarzom dzisiejszego widowiska odetchnąć z ulgą i co raz śmielej patrzeć na lokaty premiowane europejskimi pucharami (sześć punktów do szóstej Sevilli). Z kolei Espanyol powinien bacznie obserwować sytuację w strefie spadkowej, bo przewaga skruszała do czterech oczek.

Getafe 3:1 Espanyol Barcelona

0:1 Perez (26′)

1:1 Leon (29′)

2:1 Sarabia (37′)

3:1 Gomez (90+3′)

Żółte kartki: Cala (55′), Vazquez (61′) – Roco (65′), Perez (74′)

Sędzia główny: Carlos Gomez

Skład gospodarzy: Guaita – Damián Suárez, Vergini, Cala, Yoda – Juan Rodríguez, Lacen – León (C) (81. Moisés Gómez), Víctor (89. B. Mensah), Sarabia – Á. Vázquez (72. Šćepović)

Skład gości:  Pau López – R. Correa, Álvaro González, Roco, V. Álvarez – Diop (52. Jordán), Sevilla – Peréz, Asensio, Abraham González (72. Montañés) – F. Caicedo