Milan wygrywa z Fiorentiną na San Siro i awansuje w tabeli Serie A

W ramach 20.kolejki AC Milan podejmował u siebie na San Siro Fiorentinę. Milan wygrał 2:0 po bramkach Carlosa Bacci w 4.minucie i Kevina Prince’a-Boatenga w 88.minucie i tym samym zrewanżował się za porażkę 0:2 w pierwszej kolejce Serie A.

Mecz zaczął się dobrze dla Rossoneri kapitalną prostopadłą piłkę zagrywa do Bacci , który wpada z piłką w pole karne i kiwa Tomovicia który mimo tego, że lepszy okazuje się Bacca nie odpuszcza krycia Kolumbijczyka, ale niestety dla gości Bacca w 4.minucie otwiera wynik meczu strzałem przy prawym słupku. Ten wynik utrzymał się do przerwy. W 51.minucie  rzut wolny dla Fiorentiny i dośrodkowuje z prawego skrzydła na głowę do Tomovicia a ten uderza w okienko bramki Donnarumy jednak łapie tu skutecznie Giggi Donnaruma .W 74.minucie rzut wolny dla Fiorentiny i piłkę dośrodkowuje Ilicić jednak przytomnie na róg wybija piłkę szczupakiem Juraj Kucka. W 75. minucie Bertolacci przerzuca piłkę na prawe skrzydło do Hondy , który wpada w  pole karne ale nie znajdując miejsca cofa się z piłką na dwudziestydrugi metr i uderza minimalnie nad poprzeczką. W 88.minucie kapitalne podanie Kucki do Boatenga, który znajduje się w sytuacji sam na sam z Tattarusanu i mija Rumuna , który wychodzi poza pole karne i umieszcza piłkę w pustej bramce ustalając tym samym wynik meczu. Milan wygrywając z Fiorentiną awansował na szóste miejsce w tabeli Serie A i mając 32 punkty ma dwanaście punktów straty do liderującego Napoli. Fiorentina , która jest czwarta ma 6 punktów straty do lidera. W sobotę Milan podejmie Empoli w wyjazdowym meczu na Stadio Carlo Castellani ,a Fiorentina zagra u siebie z Torino. Milan wygrał po raz pierwszy od 26 marca 2014 roku z Fiorentiną wtedy Milan wygrał 2:0 na Stadio Artemio Franchi i pierwszy raz od 20 listopada 2010 roku na San Siro.