Xavi traci optymizm ws. Ousmane’a Dembele

Dembele

twitter: fcbarcelona

Xavi Hernadez jest wielkim zwolennikiem pozostania Dembele w FC Barcelonie. Ostatnie zachowania zawodnika oraz jego agentów sprawiają jednak, że Xavi zaczyna zmieniać swoje zdanie.

Trener od pierwszych dni swojej pracy na Camp Nou zachowywał optymizm ws. przyszłości 24-latka. Piłkarz był wdzięczny trenerowi za wsparcie oraz zaufanie, jakim go darzył a do tego wykazywał chęć pozostania na Camp Nou. Jednak jak się okazało, nie miało to większego znaczenia, bowiem słowa nie szły w parze z czynami. Nie sposób nie zauważyć kombinowania Dembele, kiedy jego agent żąda blisko 40 milionów euro za rok gry. Według dziennika AS, kilka dni przed końcem ubiegłego roku Francuz obiecał Xaviemu, że ten zaakceptuje ofertę klubu, po czym obaj wymienili się uściskiem dłoni. Parę dni później Sissoko, agent piłkarza, po raz kolejny przyszedł do klubu z irracjonalnymi żądaniami.

AS dodaje, że po tym zajściu Xavi zadzwonił nawet do Dembele, który przebywał wtedy na kwarantannie, aby ten wyjaśnił mu całe zajście. Piłkarz jednak tłumaczył trenerowi, że jest to zwykłe nieporozumienie. Takie wytłumaczenie nie przekonało 41-latka, który był już rozczarowany podejściem skrzydłowego. Do tego Xavi miał już nawet zacząć dawać za wygraną i coraz bardziej oswajać się z myślą, że gracz odejdzie z klubu.

Brak dotrzymania słowa przez 24-latka oraz jego niewłaściwe zachowanie może zmienić podejście Xaviego. Do tej pory trener jasno podkreślał, że ma zamiar korzystać ze wszystkich dostępnych zawodników i nie chce nikogo sadzać na trybunach. Jednak w takim wypadku groźba braku gry do końca sezonu mogłaby stanowić formę nacisku na Dembele, aby ten przedłużył swój kontrakt z Barcą lub odszedł już w obecnym oknie transferowym.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.