Wymęczony triumf mistrzów Anglii, grał Bednarek

twitter.com/squawka

O krok od sensacji było na Etihad Stadium w meczu 11. kolejki Premier League. Manchester City długo męczył się z Southampton, ale ostatecznie zwyciężył 2:1. Prawie cały mecz w barwach pokonanej drużyny rozegrał Jan Bednarek.

Ostatnie dni nie są łatwe dla piłkarzy Southampton. Po klęsce 0:9 z Leicester przed tygodniem, zespół Ralpha Hasenhüttla czekał dwumecz z aktualnym mistrzem Anglii. Pierwsze starcie – w Pucharze Ligi Angielskiej – 3:1 wygrali The Citizens. Sobotnia rywalizacja o ligowe punkty miała być dla Świętych jeszcze trudniejszą przeprawą.

Początek spotkania ułożył się jednak dla nich wyśmienicie. Nie minął nawet kwadrans, a ci niespodziewanie objęli prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Ederson, który “wypluł” piłkę po uderzeniu Stuarta Armstronga. Do odbitej futbolówki dopadł James Ward-Prowse i umieścił ją w siatce.
Obrońcy mistrzowskiego tytułu szybko przejęli inicjatywę i napierali na bramkę Alexa McCarthy’ego. Razili jednak wyjątkową nieskutecznością. Z trzynastu oddanych w pierwszej połowie strzałów, żaden (!) nie poszybował w światło bramki. Inna sprawa, że zadanie skutecznie utrudniała im dobrze zorganizowana defensywa gości. Piłkarze Southamptonu nie wyglądali bynajmniej na drużynę, która w odstępie kilku ostatnich dni w dwóch meczach straciła aż dwanaście goli. Do przerwy na Etihad Stadium pachniało zatem olbrzymią sensacją.

Druga odsłona przez długi czas wyglądała tak, jak pierwsza. Do 70. minuty gospodarze uderzali głową w mur. Dopiero dziewiętnasty strzał mistrzów Anglii okazał się pierwszym celnym i od razu przyniósł im gola. Po zagraniu Kyle’a Walkera na listę strzelców wpisał się Sergio Agüero.
The Citizens poszli za ciosem i do ostatnich minut walczyli o zwycięstwo. Ich wysiłek został nagrodzony. W 87. minucie z lewej flanki dośrodkował Angeliño, błąd popełnił Alex McCarthy, który źle obliczył tor lotu piłki, a ta trafiła pod nogi Walkera, który zamknął całą akcję celnym strzałem. Mistrzowie Anglii nie oddali prowadzenia już do ostatniego gwizdka Lee Masona.

Dodajmy, że w zespole Southampton wystąpił Jan Bednarek. Polak wyszedł w pierwszym składzie Świętych i został zmieniony w 88. minucie przez Che Adamsa.