Bundesliga: BVB pewnie pokonuje Wolfsburg

facebook.com

Borussia Dortmund pokonała u siebie Wolfsburg 3:0. Po tej kolejce zajmują już drugie miejsce w tabeli Bundesligi!

Jedynym minusem w tym spotkaniu dla Borussii było to, że już w 28. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Marco Reus.

W pierwszej połowie więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie gości. Jednak Lukas Nmecha i John Brooks zmarnowali sytuacje by strzelić gola gospodarzom.

Druga część gry należała do ekipy z Dortmundu. Bramki dla gospodarzy strzelali w 52. minucie Thorgan Hazard oraz w 58. Raphael Guerreiro. Poza tym swoją sytuację zmarnował Mahmoud Dahoud.

Chwilę przed zakończeniem spotkania arbiter podyktował rzut karny dla Borussii. Do piłki podszedł Mario Gotze i pewnie pokonał Pavao Pervana.

Jedno z ciekawszych spotkań 10. kolejki Bundesligi zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Signal Iduna Park (Dortmund) 02.11.2019, godz. 15:30

Borussia Dortmund – Wolfsburg 2:0

52′ Hazard, 58′ Guerreiro, 88′ Gotze

Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud (70′ Witsel), Weigl – Hakimi, Brandt (90′ Alcacer), Hazard – Reus (28′ Gotze)

Wolfsburg: Pervan – Brooks, Bruma, Tisserand (79′ Brekalo) – William, Guilavogui, Arnold, Roussillon (90′ Steffen) – Joao Victor, Nmecha (66′ Klaus) – Weghorst

Żółte kartki: 40′ Nmecha, 44′ Weigl, 45+2′ Brooks, 69′ Tisserand