Premier League: Arsenal remisuje z Wolverhampton

Arsenal po raz kolejny nie zdołał zgarnąć kompletu punktów

OptaJoe (Twitter)

W meczu 11. kolejki Premier League Arsenal zremisował z Wolverhampton 1:1. Dla gospodarzy trafił Pierre Emerick Aubameyang, a do remisu doprowadził Raúl Jiménez.

Arsenal ostatnio nie rozpieszcza swoich fanów, ostatnie wyniki to tylko remis z Crystal Palace i porażka z Liverpool w Carabao Cup mimo kilkukrotnego wychodzenia na prowadzenie. Wolverhampton w ostatnich dwóch meczach także nie wygrał, Wilki w środę odpadli z Carabao Cup po porażce z Aston Villą, a w lidze zremisowali z Newcastle.

Pierwszy strzał w tym meczu już w 1. minucie oddali goście. Po dużym zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Diogo Jota, ale fatalnie kopnął w trybuny. Po upływie kwadransa pierwszej połowy kolejną okazję miał Wolverhampton. Rúben Neves zdecydował się na uderzenie z dystansu i niewiele się pomylił. Gdy wydawało się, że to podopieczni Nuno Espírito Santo pierwsi wyjdą na prowadzenie, to zrobił to Arsenal. David Luiz dośrodkował w pole karne po ziemi do Alexandre’a Lacazette’a, ten odegrał futbolówkę do Pierre Emericka Aubameyanga, Gabończyk uderzył bez przyjęcia i pokonał Ruiego Patricio. Napastnik Arsenalu chwilę później mógł wpisać się drugi raz na listę strzelców, tym razem strzelił jednak wysoko nad bramką. W końcówce pierwszej połowy jeszcze okazję na bramkę wyrównującą miał Matt Doherty, ale Bernd Leno świetną interwencją uratował gospodarzy i do przerwy Arsenal prowadził z Wolverhampton 1:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Neves, jednak świetną interwencją popisał się Bernd Leno. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał także Lacazette, ale fatalnie kopnął w trybuny. W 77. minucie Wolverhampton doprowadził do wyrównania. João Moutinho dośrodkował w pole karne, tam głową strzelił Raúl Jiménez i pokonał Leno. W doliczonym czasie gry goście mogli zdobyć komplet punktów, lecz Jota w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza i ostatecznie na Emirates padł remis 1:1.

Z tego wyniku bardziej mogą być zadowoleni Kanonierzy, którzy dziś stworzyli sobie nieliczne okazje, Wolverhampton miał ich znacznie więcej i gdyby nie świetny występ Leno to Wilki zgarnęłyby trzy punkty.