Włoski zespół z Polakami został zdegradowany do Serie C

palermocalcio.it

Włoski Związek Piłki Nożnej (FIGC) postanowił zdegradować US Palermo do Serie C! W zespole z Sycylii występują Radosław Murawski oraz Przemysła Szymiński, którzy zapewne będą szukać nowych klubów.

W zakończonym sezonie Serie B, US Palermo zajęło trzecia lokatę, a to oznaczało występy w barażach o Serie A. Jednak w związki z nieprawidłowościami finansowymi włoska drużyna została karnie zdegradowana. Do upadku doprowadził Maurizio Zamparini, który w końcówce ubiegłego roku sprzedał klub za symboliczne 10 euro. Ekscentryczny prezes sprawował władzę przez 15 lat. – Przedstawiono mnie w mediach jako kogoś kim nie jestem. Jestem niesamowicie szczery, prawy, szczodry, co pokazałem przez całe życie – mówił wówczas Włoch, któremu niewielu wierzy w te słowa. 

Piłkarzami US Palermo są 25-letni Radosław Murawski oraz 24-letni Przemysław Szymiński, którzy nie powinni mieć problemów ze zmianą klubowych barw. Obaj byli podstawowymi zawodnikami. Oczywiście nie można nigdy wykluczyć, że decyzja podjęta przez FIGC zostanie cofnięta, a przedstawiciele US Palermo ogłosili, iż będą odwoływać się od wyroku.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi