De Rossi faworytem do zostania menadżerem Palermo

Daniele De Rossi / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Były zawodnik Romy i reprezentacji Włoch, Daniele De Rossi, najprawdopodobniej zostanie nowym szkoleniowcem prowadzącym Palermo mające zagrać w Serie B.

Sycylijczycy mieli bardzo aktywne lato, ponieważ w ciągu ostatnich trzech miesięcy awansowali do Serie B, klub został sprzedany właścicielom Manchesteru City, a następnie trener Silvio Baldini i jego dyrektor sportowy nagle podali się do dymisji, podczas gdy przygotowania do sezonu były w toku.

Sezon oficjalnie rozpoczną w sobotę, kiedy odwiedzą Turyn w pierwszej rundzie Coppa Italia, ale mimo tego nadal pozostają pod opieką menedżera tymczasowego. Według eksperta ds. transferów Sportitalia, Alfredo Pedulli, nowym faworytem jest De Rossi Dla 39-latka byłaby to pierwsza poważna rola trenerska.

Po całej karierze w Romie, pomocnik grał sześć miesięcy w Boca Juniors, zanim w styczniu 2020 roku zawiesił buty na kołku. Następnie stał się częścią sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch prowadzonej przez Roberto Manciniego na EURO 2020. Obecnie jednak jest chętny do pracy na poziomie klubowym.

Źródło: Alfredo Pedullà/Football Italia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.