Brighton bez trenera – Chris Hughton zwolniony

irishtimes.com

Sezon Premier League ledwo co się skończył, a już mamy pierwsze roszady w angielskich drużynach. Brighton & Hove Albion poinformowało, że Chris Hughton przestał pełnić funkcję menedżera popularnych Mew.

Irlandzki szkoleniowiec objął drużynę Brighton 31 grudnia 2014. W 2017 roku wprowadził zespół do Premier League. Mewy wróciły wtedy do elity pierwszy raz od 1983 roku. W tym sezonie drużyna pod wodzą 60-latka zajęła 17. miejsce w tabeli i miała 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Jednak forma i styl drużyny wymagały wiele do życzenia. Ostatnie zwycięstwo w Premier League Brighton zanotowało 9 marca. Od owego zwycięstwa z Crystal Palace przegrali siedmiokrotnie, w tym boleśnie 0:5 z Bournemouth czy 1:4 z Manchesterem City, oraz zanotowali 3 remisy.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć jako prezes Brighton & Hove Albion, ale ostatecznie zdecydowałem się na nią z powodu problemów jakie napotkaliśmy w drugiej połowie sezonu. – powiedział Tony Bloom.

Nasze 3 zwycięstwa przez 23 kolejne mecze w Premier League postawiły klub w bardzo ryzykownej sytuacji. Mając to na uwadze oraz nasz styl w tym okresie, poczułem, że nadszedł właściwy czas na zmianę. Chris zawsze będzie wspominany przez pracowników i fanów Albion jako jeden z najlepszych i najbardziej szanowanych menedżerów naszego klubu. – dodał.

Klub jeszcze nie podał nazwiska następcy byłego reprezentanta Irlandii.

źródło: brightonandhovealbion.com 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi