Właściciel SSC Napoli: Chcemy, żeby Koulibaly został, ale nie można go zmusić

Kalidou Koulibaly

Zdjęcie: twitter.com/sscnapoli


Aurelio De Laurentiis poruszył kwestię przyszłości Kalidou Koulibaly’ego, podkreślając, że Napoli nie może zmusić go do pozostania w klubie.

Kontrakt 30-letniego o środkowego obrońcy wygasa z końcem przyszłego sezonu i mimo długich negocjacji nie podpisano jeszcze przedłużenia. Senegalczyk jest łączony z Barceloną, a kibice zaczynają się obawiać, że stracą kolejnego kluczowego gracza.

Przemawiając na wydarzeniu Race for the Cure w Neapolu, właściciel SSC Napoli po raz pierwszy omówił przyszłość Koulibaly’ego. – Jest symbolem Neapolu i jeśli chce przestać nim być symbolem, to on musi sam o tym zdecydować. Chcemy, żeby Koulibaly został, ale nie można zmusić ludzi do tego – mówi De Laurentiis.

Przyznał dodatkowo, że Duma Katalonii nie kontaktowała się i uważa, że Barca nie ma wystarczających środków, by go pozyskać.

– Każdy ma swoją godność i własne potrzeby. Szanujemy wszystkich. Jedyną osobą, którą zmusiłem do pozostania w klubie i którą pozdrawiam, ponieważ jest drogim przyjacielem jest Walter Mazzarri. Po dwóch latach powiedział mi, że chce odejść, powiedziałem mu, żeby został. Dał nam cztery lata satysfakcji dodał.

Napoli przeżywa burzliwy okres. W całym mieście pojawiły się transparenty obrażające piłkarzy, trenera Luciano Spallettiego i De Laurentiisa. Lorenzo Insigne niedawno pożegnał się z fanami, a niewykluczone, że barwy klubowe zmieni Piotr Zieliński.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.