Serie A: Roma pewnie ogrywa Torino i zapewnia sobie udział w Lidze Europy w przyszłym sezonie

AS Roma/Twitter

Roma wygrała z Torino 3:0 w meczu 38. kolejki Serie A. Gole dla podopiecznych Jose Mourinho zdobyli dwukrotnie Tammy Abraham i Lorenzo Pellegrini. Dzięki tej wygranej klub z Rzymu zapewnił sobie udział w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Rzymianie od początku spotkania rzucili się na rywala, ponieważ chcieli wygrać jak najmniejszym nakładem sił, aby być wypoczętym na środowy finał Ligi Konferencji. Pierwsza bramka padła natomiast dopiero w 33. minucie, gdy Tammy Abraham łatwo ograł defensywę Torino, wyszedł sam na sam z Etritem Berishą i bezlitośnie go pokonał. Tuż przed przerwą goście mieli kapitalną okazję, by podwyższyć prowadzenie, bo otrzymali rzut karny po faulu jednego z defensorów gospodarzy. Do jedenastki podszedł oczywiście Abraham, który postanowił podciąć futbolówkę nad bramkarzem i ustalił wynik do przerwy na 2:0.

W drugiej połowie gra z obu strony wygląda już bardziej zachowawczo, bo oba zespoły wiedziały, że zwycięzca meczu jest już znany. Torino specjalnie nie starało się wyrównać, bo już w tym sezonie nie grało o nic. Roma natomiast miała przewagę, ale specjalnie nie faworyzowała tempa. Natomiast jeśli pojawiła się okazja na trzeciego gola, to podopieczni Jose Mourinho ją wykorzystali. Po raz kolejny głupi błąd popełniła defensywa Torino, która sfaulowała w polu karnym, a sędzia nie miał innego wyboru, jak wskazać na wapno. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł tym razem Lorenzo Pellegrini, ale również wykorzystał ją bardzo pewnie. Ostatecznie Roma wygrała ostatnie spotkanie w tym sezonie Serie A z Torino 3:0 i jest już pewna udziału w Lidze Europy w przyszłym sezonie bez względu na wynik środowego finału Ligi Konferencji.