Władze Premier League nie dyskutowały o wstrzymaniu rozgrywek

mancity.com

Premier League nie omawia możliwej przerwy w sezonie ze względu rosnącej liczby infekcji koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Władze rozgrywek we wtorek przełożyły spotkanie Manchesteru City z Evertonem, gdzie w “The Citizens” doszło do wybuchu nowych zakażeń wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego, zaś wczoraj taką samą decyzję podjęto przy odwołaniu mecz Tottenhamu Hotspur z Fulham.

Kilku menedżerów sugerowało, że pauza odciąży kluby, ale Premier League twierdzi, że nie ma takich planów. – Nie rozmawiamy o wstrzymaniu sezonu – poinformowano w oświadczeniu. Rozgrywki nadal mają zaufanie do swoich protokołów COVID-19, aby umożliwić rozgrywanie meczów zgodnie z planem, a protokoły te nadal mają pełne poparcie rządu – dodano.

Zeszły sezon Premier League został wznowiony bez fanów w czerwcu po trzymiesięcznym zawieszeniu. Uznano również za sukces restart, ponieważ kluby uniknęły dużych epidemii.

We wtorek poinformowano, że osiemnaście osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa najwięcej od tygodnia w tym sezonie. Zwłaszcza Sheffield United zgłosiło szereg nowych przypadków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.