WKS lepszy od Japonii

W drugim meczu grupy C, rozegranym na Arena Pernambuco w Recife, Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Japonię 2:1 i awansowało na drugie miejsce w grupie, tuż za Kolumbią, która wygrała z Grecją aż 3:0. Spotkanie to toczyło się w strugach ulewnego deszczu.

Mecz rozpoczął się lepiej dla drużyny azjatyckiej. Już w 16 minucie meczu, Japonia objęła prowadzenie. Po przepięknym strzale Keisuke Hondy piłka wylądowała w siatce, bramkarz Wybrzeża Kości Słoniowej był bezradny. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Gra zaczęła się lepiej układać dla drużyny Słoni od momentu, kiedy to w 62 minucie na boisku zameldował się Didier Drogba, największa gwiazda reprezentacji prowadzonej przez trenera Sabriego Lamouchi. Zaledwie po 2 minutach od wejścia Drogby, WKS doprowadził do wyrównania. W 64 minucie, Serge Aurier dośrodkował z prawej strony, po czym Bony ładnym strzałem głową pokonał Kawashimę, ale to nie był koniec złych wieści dla azjatów. Kolejne 2 minuty później, afrykańczycy objęli prowadzenie. Znowu z prawej strony dośrodkował Aurier, a gola również z główki strzelił Gervinho. Japończycy nie mogli w to uwierzyć. Do końca spotkania to drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej dyktowała warunki gry i utrzymała ten wynik do końca spotkania. To zwycięstwo nad Japonią, to poważny krok do pierwszego w historii awansu reprezentacji WKS-u do fazy pucharowej.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Japonia (2:1)

Stadion: Arena Pernambuco – Recife

Sędzia: Enrique Osses (Chile)

WKS: Boubacar Barry – Serge Aurier, Souleymane Bamba, Didier Zokora, Arthur Boka, Cheikh Tiote, Yaya Toure, Serey Die, Gervinho, Wilfried Bony, Salomon Kalou
Japonia: Eiji Kawashima – Atsuto Uchida, Maya Yoshida, Masato Morishige, Yuto Nagatomo, Hotaru Yamaguchi, Makoto Hasebe, Keisuke Honda, Shinji Kagawa, Yuya Osako, Shinji Okazaki