Wigan Athletic zostało przejęte przez bahrajńskiego biznesmena!

bbc.co.uk

English Football League zatwierdziło przejęcie Wigan Athletic przez Phoenix 2021 Limited.

Phoenix 2021 Limited uzupełnił wszystkie wymagane informacje techniczne i otrzymał potwierdzenie, że wszystkie sprawy związane z członkostwem w EFL zostały zakończone.

Wigan Athletic w tamtym sezonie spadło z Championship, więc od tego sezonu rywalizują z League One. Zadaniem nowych właścicieli klubu jest na początek niedopuszczenie do ponownego spadku.

Znalezienie nowych właścicieli angielskiej drużyny było bardzo żmudnym procesem. Hiszpańskie konsorcjum miało ich przejąć w styczniu, lecz ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem. Na szczęście, na horyzoncie pojawiło sie bahrajńskie Phoenix 2021 Limited i tym samym Talal Al-Hammad został nowym prezesem klubu, Malachy Brannigan objął stanowisko dyrektora generalnego, Richard Bramwell dyrektora finansowego, a Tom Markham i Oliver Gottmann zostali dyrektorami niewykonawczymi.

To jest początek nowego rozdziału w historii Wigan Athletic. Czujemy się niezwykle dumni i szczęśliwi w Phoenix 2021 Limited, że udało nam się sfinalizować przejęcie chciałbym pogratulować panu Al Jasmi i wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego nowego i obiecującego nabytku – stwierdził Al-Hammad – Osobiście czuję się podekscytowany i szczęśliwy, że mogę rozpocząć to nowe wyzwanie. Kiedy czytam wiadomości od kibiców, automatycznie czuję się pozytywnie i optymistycznie nastawiony do przyszłości klubu. 

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierali klub, szczególnie w ostatnich dziewięciu miesiącach. Kibice Wigan Athletic niczym nie różnią się od rodziny, która trzyma się razem na dobre i na złe. Wszyscy pracownicy i zawodnicy zrobili wiele dla tego klubu, pomimo ograniczonych środków i narzędzi w ostatnich miesiącach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcenie całego personelu – nie tylko piłkarskiego – ponieważ to oni są tutaj prawdziwymi bohaterami. Kibice pozostali z klubem w bardzo mrocznym okresie, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przyszłość klubu była dużo zdrowsza i stabilniejsza.

Nie obyło się również bez kontrowersji. Wielu kibiców było wrogo nastawionych do nowych właścicieli klubu, ponieważ ci ujawnili w oświadczeniu, że fundusze przekazane przez fanów, aby umożliwić klubowi kontynuowanie działalności zeszłego lata, zostaną zwrócone Oficjalnemu Klubowi Kibiców – Rozumiemy również frustrację i złość kibiców spowodowaną tym, że klub znalazł się pod zarządem administracyjnym, a także istotny konflikt między rolą zarządców a życzeniami kibiców. Niestety, w naszej roli jako administratorów musieliśmy podjąć trudne decyzje, które były konieczne, aby zmniejszyć koszty i zebrać niezbędne fundusze, aby zapłacić wierzycielom piłkarskim i sfinansować płace i inne koszty handlowe w okresie, w którym dochody były ograniczone ze względu na pandemię. Mamy nadzieję, że te trudne decyzje będą miały znaczenie dla długoterminowej żywotności i historii klubu.

Być może Wigan Athletic dzięki zastrzykowi gotówki i rewolucji wewnątrz klubu za kilka lat nawiąże walkę o najwyższe cele. Jak na razie “The Latics” walczą o utrzymanie w League One.

Źródło: Daily Mail


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *