Wiemy, kiedy Polska pozna rywali w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze

Mistrzostwa Świata 2022 Katar

FIFA w oficjalnym komunikacie poinformowała o dacie losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku.

W Afryce, Azji i Ameryce Południowej trwają już eliminacje do turnieju finałowego mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. 55 federacji członkowskich zrzeszonych w UEFA walkę o bilet na azjatycki mundial rozpoczną w marcu przyszłego roku.

FIFA poinformowała, iż europejskie drużyny narodowe swoich rywali w eliminacjach poznają w poniedziałek, 7 grudnia. Ceremonia losowania odbędzie się w szwajcarskim Zurychu o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego. W związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa i  związanymi z nią ograniczeniami uroczystość odbędzie w formie wideokonferencji.

Forma eliminacji pozostaje bez zmian. – Droga Europy do Mistrzostw Świata FIFA 2022 będzie obejmowała fazę grupową obejmującą pięć grup po sześć drużyn i pięć grup po pięć drużyn. Wszystkie drużyny w grupie zagrają ze sobą dwa razy w formacie u siebie i na wyjeździe między marcem a listopadem 2021 r. Dziesięciu zwycięzców grup zakwalifikuje się bezpośrednio do Kataru 2022, a dziesięciu zdobywców drugiego miejsca awansuje do fazy play-off – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie fifa.com.

Nowość stanowi fakt, że dwaj najlepsi zwycięzcy grup z ogólnego rankingu Ligi Narodów UEFA 2020-2021, którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio na mistrzostwa świata, wezmą udział w meczach barażowych o awans na mundial.

Jednocześnie FIFA poinformowała, według jakich reguł dokona podziału na eliminacyjne koszyki. – Ze względu na losowanie wstępne 55 uczestniczących drużyn zostanie przydzielonych do sześciu puli – pięciu zawierających dziesięć drużyn i jednej zawierającej pięć drużyn – na podstawie światowego rankingu FIFA z 26 listopada 2020 r. Dziesięć najwyżej sklasyfikowanych drużyn zostanie przydzielonych do puli 1, następne dziesięć najwyżej do puli 2 itd., Aż pięć ostatnich pozostałych drużyn zostanie przydzielonych do puli 6 – czytamy.

Transmisja z losowania zostanie przeprowadzona na stronie fifa.com.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.