Wiemy już, kiedy poznamy zwycięzcę Złotej Piłki 2021

Pod koniec listopada poznamy nazwisko laureata Złotej Piłki w 2021 roku.

France Football, organizator ekskluzywnego plebiscytu, poinformowało, że nazwiska graczy nominowanych do odebrania Złotej Piłki poznamy 8 października. natomiast nagroda zostanie przyznana 29 listopada podczas uroczystej gali, która odbędzie się w paryskim Theatre du Chatelet.

W 2020 roku organizatorzy postanowili nie wręczać nagrody, tłumacząc to brakiem odpowiednich i uczciwych warunków dla piłkarzy, by walczyć o tę nagrodę. Nie wszyscy zgodzili się z tą decyzją, która odbiła się mocnym echem w piłkarskim świecie. Ta decyzja szczególnie nie podobał się sympatykom Roberta Lewandowskiego, który w minionym roku był faworytem do zwycięstwa w tym plebiscycie.

Ostatnim laureatem Złotej Piłki jest Leo Messi, który w 2019 roku był lepszy od Virgila van Dijka oraz Cirstiano Ronaldo. Jednak różnica między Argentyńczykiem a Holendrem była minimalna, bowiem wynosiła zaledwie kilka punktów.

Najczęstszym zwycięzcą Złotej Piłki jest Leo Messi, która w swojej kolekcji ma ich aż sześć. Drugim w tej klasyfikacji jest Cristiano Ronaldo, który triumfował „zaledwie” pięciokrotnie.

W tym roku najczęściej wymienianym nazwiskami do zdobycia najważniejszej nagrody indywidualnej są Leo Messi, Jorginho oraz Robert Lewandowski.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.